Video zachycuje úžasnou proměnu týraného koně, který se po pouhém měsíci pozoruhodně zotavil

Přidat na Seznam.cz

Tento kůň se jmenuje Dasher. A toto ubohé zvíře bylo na pokraji sil, jako by čekalo na smrt, která se blíží.

Ale smrt nikdy nepřišla díky úsilí velmi laskavých lidí, kteří se snažili, aby se Dasher uzdravil. Tento krásný kůň dostal další šanci v životě. Jeho zachránci se postarali o to, aby Dasher dostal veškerou péči, kterou potřeboval.

Když ho viděli poprvé, byl vyhublý a měl opravdu málo energie. Kůň se sotva držel na nohou, často se jen bořil do bláta, jako by čekal, až zavře oči a opustí tento svět. Z nějakého důvodu však Dasher vstal a nastoupil do přívěsu, který mu jeho zachránce přivezl.

Tento kůň měl ještě naději. Jen se podívejte na Dashera, jak se pokouší postavit a chodit. V tom křehkém těle nemá absolutně žádnou sílu. Bylo s ním špatně zacházeno a byl ponechán, aby bojoval o život, píše web AnimalChannel.

Dasher nemohl stát ani několik minut. Ale poté, co se mu dostalo péče záchranářů, začal jíst a pít a brzy byl schopen stát celé hodiny. Dokonce se pokoušel i běhat. A je pravda, že s přibývajícími dny Dasher znovu nabýval sil.

Zatímco dříve vyčerpával veškerou svou energii jen na to, aby se postavil, Dasher nyní mohl chodit a dokonce i běžet na krátkou vzdálenost. A jak krásný kůň se z něj vyklubal!

Zdroj: animalchannel.co