Víte, jak se vyhnout myším v posteli? Známe odpověď

Přidat na Seznam.cz

Nikdo nechce mít doma myši. Nechcete je vidět, jak se vám plazí po spíži, a rozhodně je nechcete vidět kolem své postele. Přesto, pokud v noci slyšíte v ložnici šramot nebo najdete myší trus a moč, musíte přijmout aktivní opatření.

Hnízdí myši v ložnicích?

Ano, myši hnízdí v ložnicích, pokud najdou místo, které není často rušeno, píše web A-Z-Animals. Ložnice jsou však pro hnízdo vhodné jen zřídka. Přesto jsou často místem, kde myši mohou hledat potravu a materiál pro hnízdění. I když myši v ložnici nebydlí, stále do ní chodí pro zásoby. Jak držet myši dál od postele?

Hledejte přístupové body pro myši

Nejprve je třeba hledat, jak by se myši mohly dostat do vašeho pokoje. Myši se dokážou vtěsnat do neuvěřitelně malých prostor. To znamená, že musíte zvážit hledání otvorů o velikosti desetníku nebo menších. Předtím, než je zalepíte sádrokartonovou stěrkou, je zalepte těsněním nebo je vyplňte ocelovou vlnou.

Umožněte svým domácím mazlíčkům přístup do svého pokoje

Nic neodradí myši od prostoru rychleji než přítomnost predátora. Domácí kočky jsou notoricky známí efektivní predátoři, kteří zabíjejí myši pro sport i pro rychlé jídlo. Nechte proto svou kočku spát ve svém pokoji nebo se ujistěte, že si na noc přinesete do svého pokoje její postel. Už jen samotný pach by měl myším stačit k tomu, aby si dvakrát rozmyslely, co se ve vaší ložnici nachází.

Zkuste použít bariérové metody, aby se myši vyhnuly vašemu pokoji

Další možností, kterou máte, je umístit kolem postele pachy, které myši nemají rády. Mnoho lidí například používá vatové tampony namočené do výtažku z mátového oleje, které myši odhánějí. Intenzivní vůně máty peprné stačí k tomu, aby myši odehnala.

Odstraňte nepořádek ve svém pokoji

Myši se potřebují schovávat. Tito drobní savci si uvědomují, že pokud je něco uvidí, bude to pro ně znamenat velké nebezpečí. Proto se při svých cestách drží spíše v blízkosti základních desek. A co je důležitější, zdržují se pod krytem nábytku nebo nepořádku.

Přestaňte v pokoji jíst nebo po něm pečlivě uklízejte

A konečně, musíte přestat jíst jídlo v ložnici. Kdykoli si do ložnice přinesete jídlo, rozbalujete rohožku na přivítanou pro myši. Když po sobě doma zanecháte drobky nebo necháte misku s poloprázdnými cereáliemi, možná vás to ani nenapadne.

Nyní, když víte, jak udržet myši daleko od vaší postele, je čas uvést plány do praxe. Musíte zabezpečit otvory ve stěnách, odstranit nepořádek a ujistit se, že ve svém pokoji přestanete jíst. Dodržováním těchto jednoduchých řešení můžete zabránit výskytu myší.

Zdroj: a-z-animals.com