Víte, které rostliny jsou pro vaše kočky bezpečné, takže je můžete bez obav pěstovat?

Přidat na Seznam.cz

Přestože mnohé rostliny jsou pro kočky v případě pozření toxické, tyto pokojové rostliny a oblíbené zahradní doplňky jsou pro kočky bezpečné.

Zelenec

Tyto rostliny snadno rostou v interiéru, dobře se přizpůsobí květináčům, do kterých je umístíte, a vystačí si jen s malým množstvím slunečního světla, píše web DailyPaws. Existují v různých odrůdách, všechny jsou pro kočky netoxické, a jejich udržení při životě nevyžaduje velkou péči. Jejich listy připomínající pavoučí nohy, které vyrůstají z centrálních kořenů v zemi, však některé kočky lákají k tomu, aby je prozkoumávaly, žvýkaly a jedly, takže pokud vám to dělá problém, zkuste je zavěsit mimo dosah kočky.

Africké fialky

Tyto rostliny jsou náročnější na vodu a sluneční světlo než odolnější varianty, jako jsou pavoukovce, ale mají různé pestré barvy květů. Ačkoli nejsou považovány za toxické pro kočky a psy, africké fialky se často pěstují v malých květináčích, které mohou zvědavé kočky snadno převrhnout. Abyste se vyhnuli nepořádku, vybírejte větší a těžší květináče a zatěžkejte jejich dno, aby kočky nechtěně neroznášely zeminu do koberce.

Bambus

Pandy rády jedí bambusové listy, stonky a výhonky a ani kočkám tato netoxická rostlina nehrozí. Ale to, že není toxická, neznamená, že by si vaše kočka měla z bambusu dělat pravidelnou svačinku. Pokud tedy zjistíte, že tato vodomilná rostlina přitahuje příliš mnoho kočičí pozornosti, dejte ji z dosahu.

Bromélie

Tyto tropické doplňky poskytují vaší terase pěkné barvy a jsou považovány za poměrně snadné na pěstování. Mohou růst v květináčích nebo jako vzdušné rostliny a pro kočky nejsou toxické.

Vánoční kaktusy

Ačkoli ve většině domácností kralují poinsettie jako oblíbená sváteční rostlina, nejsou pro domácí mazlíčky nijak škodlivé. Slavnostní vánoční kaktus může být skvělou alternativou, která zajistí, aby váš domov během svátků získal barevný nádech, aniž by byl pro vaši kočku nebezpečný.

Zdroj: dailypaws.com