Víte, proč kočky tak rády shazují předměty na podlahu?

Přidat na Seznam.cz

Kočky dělají nejrůznější hlouposti a shazování předmětů na zem je pro ně možná jednou z nejzábavnějších věcí. Víte ale, proč tomu tak je? V tomto článku se dozvíte odpověď.

Vaše kočka chce šplhat a předměty jí překážejí

Šplhání a schovávání se na malých místech mimo zem mají kočky v DNA, takže se vaše polička rychle stane jejich oblíbeným místem, píše web DailyPaws. Pokud váš domov nenabízí věci, po kterých by se dalo šplhat, jedinou možností jsou police, stůl a pracovní deska. A pokud jsou tato místa plná předmětů, může je vaše kočka považovat za překážku. Abyste předešli nutnosti uklízet nepořádek po spadlých předmětech, poskytněte kočce možnosti šplhání, jako jsou škrabadla a kočičí stromy, a umístěte je blízko oken, aby mohla pozorovat ptáky venku.

Vaše kočka si chce hrát

Pokud váš domov nenabízí spoustu příležitostí k duševnímu i fyzickému obohacení, jsou kočky odkázány samy na sebe a hledají si prostředky k zábavné stimulaci a mezi ně může patřit i posouvání vaší sklenice po stole, dokud náhodou nespadne. Vaše kočka si chce také hrát s vámi a shození vašeho oblíbeného hrnku na podlahu může konečně upoutat vaši pozornost. Kupte kočkám interaktivní hračky, které zapojí jejich přirozené instinkty vrhat se po něčem, honit se, chytat a škrábat. Nechávejte po domě otevřené krabice, aby v nich kočka mohla skákat a schovávat se. Pokud své kočce poskytnete spoustu příležitostí ke hře, bude šťastná a zdravá a předejdete spoustě rozbitých keramických nádob.

Vaše kočka má přirozenou touhu zkoumat

Kočky instinktivně rády loví a plíží se za kořistí. Jejich přirozené sklony ke zvědavosti, ale opatrnosti jim pomáhají při lovu a pomáhají jim určit, co je bezpečné pronásledovat a co ne. Jsou také přirozenými vyšetřovateli, kteří analyzují a zkoušejí nové věci.

Abyste podpořili přirozenou touhu vaší kočky zkoumat nové věci, dbejte na to, abyste předměty ukládali co nejdále od okraje stolu nebo pracovního stolu nebo kdekoli, kde by kočka mohla skákat. Nabídněte jí věci, které může bezpečně tlačit, například prázdné plastové kelímky, míčky nebo malé hračky.

Věci, které u koček způsobují, že valíme oči a usmíváme se, jsou právě ty, které dělají kočky tak úžasnými. Pokud vaše kočka najde potěšení v tom, že vám tlačí šálek s kávou až na hranici vašeho stolu, nenechte se frustrovat. Místo toho si užívejte přirozenou zvědavost své kočičky a poskytněte jí spoustu příležitostí k aktivnímu kočičímu životu.

Zdroj: dailypaws.com