Vorvaň připlaval k potápěči a ukázal mu, že potřebuje pomoc. Poté mu ještě poděkoval!

Přidat na Seznam.cz

Muž se potápěl v moři, když se mu přihodilo něco zázračného. O pomoc ho „požádal“ vorvaň.

Vorvani jsou obrovští savci, kteří mohou dorůstat až 17 metrů. Ačkoli jsou obrovští, jsou také zranitelní. Podle vědců mají tyto velryby největší mozek ze všech známých tvorů. Možná právě tato inteligence umožnila tomuto vorvani požádat o pomoc potápěče.

Potápěčem na videu je muž jménem Hugues Vitry. Je to světoznámý mauricijský ekolog a podmořský fotograf a na tomto videu odstranil velrybě ze spodní čelisti malý rybí háček.

Jednou také osvobodil velrybu, která se zamotala do lan. Hugues se snaží pomáhat a chránit mořské živočichy a říká, že jeden člověk může udělat obrovský rozdíl. Říká také, abychom nevěřili všemu, co o oceánech říkají média. I když je zkušený, tohle bylo výjimečné.

Vorvaň plave těsně u muže, pohybuje svým obrovským tělem do stran a pak otevře čelisti, aby potápěči ukázal, že potřebuje pomoc.

Jeden malý háček způsobil této obrovské velrybě nepříjemnosti. Představte si, co by mohly způsobit obrovské předměty.

Muž říkal, že viděl krev, píše web AnimalChannel. Hák byl u velrybího zubu, takže se mu ho s trochou síly podařilo z velrybí tlamy vyjmout. Mohutný savec zůstal po celou dobu klidný. Sám Hugues byl v úžasu, když se později zdálo, že velryba ještě chvíli setrvává poté, co se pokusil tvora uklidnit, že je konec.

Zdálo se, že velryba mu na oplátku děkuje!

Zdroj: animalchannel.co