Vychutnejte si krásný okamžik, kdy divoký kůň zachránil mladou klisničku před utonutím

Přidat na Seznam.cz

Seznamte se s Šampionem, divokým hřebcem, který ukázal, jak soucitná a obětavá mohou některá zvířata být, uvádí portál Popular.

Hřebec žije v národním lese Tonto v Arizoně v USA, kde došlo k pozoruhodnému incidentu, který naštěstí pro nás zachytila dobrovolnice ze správy parku. Šampion a jeho rodina se pásli podél břehu řeky Salt River, když se na protějším břehu objevila další skupina koní.

Mezi druhou skupinou byla dvě hravá hříbata. Šampion a jeho rodina se začali zajímat o druhé koně. Začali přecházet řeku, aby pozdravili ostatní koně, když náhle proud řeky zatlačil mladou klisničku pod vodu. Stáhl ji dolů a ona se v panice vynořila na hladinu! Šampion k ní doplaval a snažil se klisničku chytit za krk, ale nepodařilo se mu ji zachytit.

Klisničku začal proud unášet, ale Šampion se však nevzdával. Oddělil se od skupiny a plaval za ní. Tentokrát se mu ji podařilo chytit za krk. Jemně ji držel a nepustil, dokud se bezpečně nevrátila na břeh. Jakmile se klisnička ocitla na břehu řeky, zamířila s úlevou přímo k matce. Šampion pokračoval dál, aby se podíval na ostatní koně.

Setkal se s hřebcem druhé skupiny a oba koně se vzájemně pozdravili. Poté se Šampion vrátil ke své rodině a stádo pokračovalo v cestě. Krásný příběh se šťastným koncem!

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube