Výlet muže se změnil v noční můru. Na jeho túře se ho rozhodla pronásledovat rozzuřená puma

Přidat na Seznam.cz

Při pěší túře na stezce se očekává, že narazíte na zvířata. Třeba na jeleny, zajíce a různé ptáky. Setkání s divokým predátorem však obvykle neočekáváme a ani v ně nedoufáme. A když se tak stane, musíme být velmi obezřetní. Protože území, na kterém se nacházíme, není naše.

Pohodová procházka se změní v noční můru

V následujícím videu vidíme turistu na pěší túře v americkém Utahu, uvádí web AZAnimals. V první řadě nás ohromí samotná krása stezky a okolní zeleně. Najednou ale muž spatří, že se v dálce objevila puma. Ta se ale příliš překvapeně netváří ba naopak. Jako kdyby muže sledovala už nějakou chvíli a nyní se mu rozhodla dát svou přítomnost najevo.

Jediná chyba, kterou tento turista udělal a kterou můžeme vidět hned na začátku videa, je, že jakmile pumu spatřil, začal se k ní pomalu přibližovat.

Pumy jsou velké kočky, a přestože obvykle nejsou agresivní, existují případy útoků na lidi a jejich zabití. Pokud ale puma projeví agresivní chování, snažte se vypadat větší. Zvedněte ruce nebo si rozepněte bundu nad hlavou a vytvořte hluk. Jak je vidět z výše uvedeného videa, turista hlasitě křičel, protože většina agresivních zvířat, která pronásledují lidi, očekává jednu věc. Očekávají, že budete v hrůze utíkat. 

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube