Vzniká nová organizace, která má ukončit nelegální prodej a pytláctví v Africe

Přidat na Seznam.cz

Spojené státy americké a Jihoafrická republika vytvořily novou silnou pracovní skupinu, která má chránit africkou přírodu a zabránit nelegálnímu obchodování se zvířaty i pytláctví. Mají také bojovat proti financování nelegálních obchodů.

USA ve spojení s Jihoafrickou republikou

Ministerstvo financí USA nedávno oznámilo spolupráci s Jihoafrickou republikou. Chtějí vytvořit skupinu pro boj proti financování obchodu s divokou přírodou. Tato pracovní skupina bude bojovat proti nezákonnému obchodování se zvířaty i rostlinami. Zabránit pytláctví je nejen v Africe víc než důležité, můžeme proto doufat, že tato skupina ho ukončí.

Pytláctví

V Jihoafrické republice nárůst počtu zabitých zvířat raketově vzrostl v období 2007 – 2014, a to o neuvěřitelných 9 346 %, tedy z cca 15 zvířat zabitých v roce 2007 na 1004 zvířat zabitých v roce 2014, uvádí Save African animals. Nejčastěji jsou obětí pytláctví sloni a nosorožci.

Jak tomu zabránit?

Skupina se bude zabývat například sdílením finančních varovných signálů souvisejících s obchodováním s volně žijícími zvířaty. Také využijí sdílení informací mezi zpravodajskými jednotkami. Tím se posílí stíhání a vymáhání nezákonných výnosů zločinců z oblasti volně žijících živočichů, především nadnárodní organizace, které podporují korupci a obchodování s rohy nosorožců apod, píše world animal news. Skupina svolá také příslušné vládní orgány a orgány činné v trestním řízení s cílem zlepšit kontrolní mechanismy.

zdroj: saveafricananimals, worldanimalnews, hometreasury