Zabíjí psí moč vaši trávu? Tady je důvod, proč se to děje, a jak to napravit

Přidat na Seznam.cz

I když nejste zrovna zahradní architekt, tyto tipy vám pomohou zachránit váš trávník a dopřát vašemu štěněti dostatek prostoru pro pohyb.

Zabíjí psí moč trávu?

Psí moč obsahuje kyselinu mléčnou a močovinu, které mohou při rozprašování na koncentrovaných plochách trávu poškodit nebo dokonce zabít, píše web DailyPaws. V kombinaci těchto dvou chemikálií je vysoký obsah dusíku a soli. Dusík je sice často součástí hnojiv na trávníky, ale právě příliš mnoho trávě škodí, protože může potlačit schopnost trávníku absorbovat vlhkost.
Moč fenek je pro trávník kyselejší a skvrny po samicích se hůře opravují, protože mají tendenci chodit na stejná místa. Na druhou stranu dospělí psi mužského pohlaví mají často větší dopad na rostliny, keře a stromy, zejména na nízko položené nebo krátkověké krajinné rostliny, pokud na ně opakovaně chodí nebo je značkují.

Jak neutralizovat psí moč na trávě

Pomocí hadice nebo konve spláchněte moč domácích mazlíčků, abyste omezili poškození trávy. Čím dříve to uděláte, tím lépe.

Jak oživit trávu od psí moči

Došlo již ke škodám? Ještě můžete zachránit, co zbylo:

Opravte trávník

Tráva některých teplomilných trávníků může jednoduše vyrůst a přirozeně vyplnit odumřelá nebo odumírající žlutá místa. Vážně poškozené plochy nebo trávníky chladného ročního období však mohou vyžadovat výsev trávy, zavlažování, zatravňování nebo zatravnění na začátku jara nebo na konci podzimu.

Naučte psa, kde může čůrat

Můžete psa naučit, aby pokaždé chodil na určité místo. Nejsnadněji to půjde u štěněte, které si teprve začíná budovat návyky na nočník, ale lze to udělat i u dospělých psů. Určeným místem, které by mělo být blízko dveří, může být čtverec hlíny, kousek štěrku nebo konkrétní sloupek, u kterého vám nevadí, že na něj štěně zvedne nohu.

Vysaďte správné odrůdy trávy

Takže teď, když váš psí kamarád zná svou roli v tom všem, připravte svůj trávník tak, aby byl živým zeleným hřištěm odolným vůči jakýmkoli nehodám.

Zdroj: dailypaws.com