Žena spatřila na stezce poblíž Bostonu mimořádně vzácného obrovského chřestýše!

Přidat na Seznam.cz

V mnoha částech USA není pozorování chřestýšů ničím neobvyklým, avšak velký chřestýš lesní patří mezi nejohroženější hady této skupiny a jeho pozorování je velmi vzácné. Jedna šťastná turistka ho nejen zahlédla, ale podařilo se jí ho zachytit na mobilní telefon.

Nečekané setkání

K setkání došlo v parku rezervace a turistka si nejprve myslela, že musel utéct z nedaleké zoologické zahrady, píše web A-Z-Animals. Když si však záběry prohlédli odborníci na divokou přírodu, sdělili, že chřestýš lesní pochází ze všech šesti států Nové Anglie, ale v současnosti je mimořádně vzácný. V Massachusetts patří k nejohroženějším druhům.

Myslíte si, že to dokážete?

Tito hadi jsou třetím největším jedovatým hadem ve Spojených státech a dorůstají délky až 1,5 metru. Ačkoli největší kdy zaznamenaný had měřil necelé dva metry. Protože jsou to vrcholoví predátoři, jen málokteré zvíře se s nimi utká.

Jednou z oblastí, kde se jim daří přežívat, je rezervace Blue Hills. V současné době mají status ohroženého druhu a jejich rušení je zakázáno. Chřestýši lesní jsou živorodí, takže samice rodí tři až 13 živých mláďat. Jejich životní prostředí je však ničeno lidskou zástavbou a tento druh se špatně přizpůsobuje změnám, takže jejich počet klesá.

Je kontakt s hadem nebezpečný?

Kromě velikosti poznáte chřestýše lesního podle žlutohnědošedé hlavy a výrazné tmavé linie, která se táhne od každého oka až k čelisti. Rádi žijí v listnatých lesích se strmým terénem a loví jiné hady a drobné savce. Kontaktu s člověkem se vyhýbají, jak jen to jde, takže tento typ záběrů je vzácný a my máme to štěstí, že jsme si ho mohli prohlédnout díky této pohotové turistce. Jen velmi málo lidí vidělo dospělého chřestýše lesního zblízka.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube