Žena vyšla na verandu a zjistila, že s celou její pizzou uletěl pták. Pták ve videu se pomalu vzdaluje s pochoutkou

Přidat na Seznam.cz

Ptáci mohou být stejně agresivní jako roztomilí. Pokud jste někdy byli na pikniku v parku nebo na pláži, pravděpodobně jste byli svědky toho, jak se k vám pták snažil proplížit, aby vám ukradl jídlo.

Vzhůru na pizzu

V dnešním videu uvidíte ptáka, který rozhodně netroškaří. Odlétá totiž s celou pizzou. Ano, čtete správně. Pták si nevzal jen jeden kousek nebo kousek náplně. Opravdu vzal celou pizzu. Zatímco mnozí ptáci se člověku vyhýbají, rackové se nebojí přijít blíže k člověku, aby jim ukořistili jídlo. A stejně tak jsou na tom holubi nebo husy. U těchto opeřenců není problémem přijít k vám blíže a jídlo vám vzít přímo z rukou.

Co ptáci obvykle jedí?

Různé druhy ptáků se živí různými druhy potravy. Obecně však ptáci hodují na hmyzu, jako jsou brouci, cvrčci a mouchy, semenech, ovoci, vejcích, rybách nebo uhynulých zvířatech. Nepohrdnou ale ani ovocem jako jsou jablka, bobule, banány, vejce či obiloviny ze spíže, píše web AZAnimals. Takže až se příště rozhodnete pochutnat si na lahodné pizze venku, měli byste si asi dvakrát rozmyslet, než ji necháte venku. Pták by vám mohl jídlo ukrást.

Zdroj: a-z-animals.com, Twitter