Žena zachránila sobola před tím, aby se stal něčím kabátem. Rozhodla se mu dát milující domov

Přidat na Seznam.cz

Jednoho dne si žena prohlížela internet, když narazila na obrázek divokého sobola a okamžitě se zamilovala. Sobol, jehož hedvábná kožešina patří k nejvyhledávanějším a nejdražším na světě, byl další na řadě, který by byl zabit na kožešinové farmě, uvedl portál Popular.

Žena se vydala toto krásné zvíře zachránit. Nakonec se dozvěděla, že existuje možnost vykoupit ho z kožešinové farmy. Tam by zemřel, a proto se rozhodla, že malého chlapíka zachrání. Sobola pojmenovala Umor a netrvalo dlouho, než se dvojice spřátelila a začala žít naplno.

Umor má složitou povahu. Život na kožešinové farmě se na něm opravdu podepsal, takže je dost emotivní, někdy až trochu hysterický, ale je také opravdu hravé zvíře – je drzý a rád krade věci. A je velmi aktivní a chytrý.

Žena se opravdu hodně snažila, aby si mohla svého exotického mazlíčka nechat, ale sama by nedoporučovala, aby si soboly lidi osvojovali jako domácí mazlíčky. Člověk si musí hodně projít, než s ním začne pohodlně žít a vyžaduje to hodně času a trpělivosti. Může to trvat i několik let, než si s ním začnete naplno užívat bezproblémového života.

Sobolové nejsou často chováni jako domácí mazlíčci a obvykle se vyskytují v norách a na březích řek v hustých lesních oblastech. Často chodí na lov až za soumraku, jen v období rozmnožování je lze spatřit častěji i ve dne.

Zdroj: kingdomstv.com