Žralok se rozhodl pronásledovat obrovského mořského krokodýla

Přidat na Seznam.cz

Díky videozáznamu nyní máme představu o tom, jak by se utkali dva vrcholoví predátoři. Obě zvířata spatřil surfař v australských Severních teritoriích a záběry z dronu nám jsou nyní svědkem této situace.

Krokodýl versus žralok

Video začíná krokodýlem, který plave u hladiny křišťálově čisté vody, uvádí web A-Z-Animals. Nedaleko za krokodýlem je vidět žralok, který si krokodýla všimnul. Obě zvířata plavou poblíž velkých skal u pobřeží a dokonce to i vypadá, že krokodýl nemá o žralokovi vůbec ponětí.

Žralok se stále více přibližuje a od krokodýlova dlouhého ocasu ho dělí pouhý metr nebo dva, než se prudce otočí. Proč se najednou vzdal pronásledování? Krokodýl totiž zamířil ke skalnatému pobřeží, kam by se žralok už nedostal.

Žerou žraloci krokodýly?

Žraloci mají rozmanité potravní návyky a způsoby stravování, které se liší v závislosti na druhu, místě výskytu i dostupnosti kořisti. Většina žraloků jsou masožraví predátoři, kteří se živí rybami, olihněmi a dalšími mořskými živočichy.

Žraloci mají také působivou schopnost přizpůsobit svůj jídelníček. Když je to nutností, sežerou vše, co je k dispozici. Pokud by kolem náhodou proplul krokodýl a byl dostatečně malý, žralok se ho jistě pokusí sežrat.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube