Žralok sebere rybáři úlovek přímo z háčku

Přidat na Seznam.cz

Jen málo věcí v životě je příjemnějších než den strávený u vody rybařením. A k této radosti se přidá i to, že na konci dne chytíte rybu nebo několik ryb. Co však příjemné není, je, když vám někdo rybu sebere. Tedy pokud vám ji nevezme žralok.

Žralok vs. člověk

Na začátku tohoto videa vidíme malou loďku asi půl tuctu přátel, kteří všichni rybaří. Chlapík, který je natáčen, právě chytil velkou pamakrelu, která je také známá jako španělská makrela a snaží se ji vylovit. Ve 41. sekundě můžete vidět, jak se muž snaží rybu zaháknout, aby ji vytáhl nahoru. Tento neúspěšný pokus však makrelu pouze rozčílil, a ta se snaží vyškubnout z háčku. Krátce poté se na scéně objeví žralok, který skočí po rybě a tu utrhne i s rybářským vlascem.

Jak velké jsou makrely španělské?

Jak jste mohli vidět, makrela španělská je pořádný kus ryby. A bohužel také dost velká na to, aby zaujala žraloka, který plaval v její blízkosti. Pamakrela může dorůst do délky délky jednoho metru a váhy až 6 kilogramů. Největší makrela španělská ulovená ve volné přírodě byla dlouhá 188 centimetrů a vážila 54 kilogramů.

Zdroj: AZAnimals