Nápady na podzimní hry se psem

Přidat na Seznam.cz

Dny se zkracují a zkracují, dříve se stmívá … Nejlepší je schovat se pod přikrývku a zůstat na gauči? Žádná z těchto věcí! Čas na podzimní hry se psem.

O podzimu se říká, že je nejméně oblíbenou sezónou roku. Listy padající ze stromů, déšť, zima, vítr … No, většina dnů teď vypadá opravdu takto a jediné sluneční paprsky jsou velkým pokladem. Pejskaři však dobře vědí, že neexistuje takové počasí, které by nebylo vhodné na procházky! Déšť nedéšť, musíte jít ven se psem. Tentokrát se to ale může lišit. Jak? Objevte naše nápady na podzimní zábavu.

Podzimní zábava v listí
Hromada listí, kterou v tomto období najdete v parku, není zrovna dobrým hřištěm pro psa. Koneckonců, nikdy nevíte, co je pod pokrývkou – možná ostré větve nebo možná sklo? Situace je však úplně jiná, pokud sami shrabeme listí, aby se nashromáždilo, abychom vytvořili něco přitažlivého pro psa. Pokud máme vlastní zahradu, můžeme pro naše domácí mazlíčky každý den dokonce připravit listnatý kopec. Většina psů miluje listí. Když na ně narazí, kopou a probíhají jím.

Hromadu listí lze ale také použít jako čichové hřiště. Stačí umístit pamlsky uvnitř – pes bude rád čichat, co se skrývá mezi listy.

Dobrodružství do neznáma
Přestože podzim kvůli převládajícímu počasí lidem úplně nevyhovuje, většina psů je s tímto ročním obdobím nadšená. Za prvé, není tak horko jako v létě a je snadnější dýchat. Zadruhé, ještě nejsou teploty pod bodem mrazu, takže vůbec není tak chladno, že chcete hned jít domů. Zdá se tedy, že velké množství domácích mazlíčků (kromě těch, kteří nenávidí déšť) je připraveno trávit v podzimních dnech spoustu času venku.

Stojí za to sledovat tuto touhu vašeho domácího mazlíčka a nechat ho na podzim hrát si venku. Nejlepší a nejzdravější zábavou pro našeho chlupáče je dlouhá, neuspěchaná procházka, během níž nechodíte rekordní počty kilometrů, ale budete objevovat nová místa. Možná odjedete autem do lesa nebo parku, ve kterém jste nikdy předtím nebyli? Nebo možná ráno vstanete a budete se toulat po výjimečně prázdných ulicích města, kde včera tisíce lidí zanechaly své pachové stopy? To zní jako skutečné dobrodružství pro každého psa!

Schovka
O čem je schovávačka? Myslím, že nemusíme nikomu vysvětlovat. Psí verze je v zásadě stejná – člověk se skrývá a pes ho hledá. Jak to začnete hrát? První pokusy lze provést doma, k tomu budou zapotřebí pouze dva lidé. Jeden se skrývá v jiné místnosti, druhý zůstává se psem. Osoba, která se skrývá, by měla mít s sebou něco výjimečně lahodného, ​​což bude pro psa odměnou.. Osoba, která zůstala se psem, řekne „hledej“ a běží do druhé místnosti a aktivně psa povzbuzuje ke hře. Jakmile se pes přiblíží ke skrývající se osobě, obdrží lahodnou odměnu.

Hra na schovávanou venku bude vypadat podobně. Vyžaduje to také dva lidi, ale jeden má psa na vodítku. Při hledání může volně běhat a může být také neustále připoután, musíte si jen pamatovat, že by to měla být dlouhá, dokonce 10 metrové stopovací vodítko. Ten, kdo se skrývá, se zpočátku skrývá na snadno přístupném místě, doslova hned za prvním stromem. Postupem času si může vybírat stále méně zjevná místa a schovávat se stále dál. Je důležité, aby zvíře získalo atraktivní odměnu za každý nález.

Nyní s námi budete souhlasit, že podzim pro nikoho s takovou zábavou nebude tak strašný!