Ztracený pes nebyl k nalezení, tak páníčci použili fintu. Poté fenku nalezli i s kupou štěňat

Přidat na Seznam.cz

Možná jste někdy zažili, že vám váš mazlíček utekl nebo se záhadně ztratil. Podobný příběh se stal i těmto chovatelům. Ztracený pes byl ale celou dobu doma. Kde se schovával a jaké překvapení čekalo na majitele?

Fenka asi ráda cestuje

Fenka plemene husky jménem Lili, se asi ráda toulá. Její majitelka, se proto rozhodla dát fence tzv. AirTag, a to poté, co Lili poprvé zmizela na dlouhé čtyři dny. Díky tomu se také podařilo fenku vystopovat, když zmizela znovu, píše web Flip Board.

Lili nezmizela, byla celou dobu doma

Poté, co Lili zmizela, se díky AirTagu ukázalo, že je pravděpodobně stále v domě. To samozřejmě nedávalo smysl, protože její majitelé prošli celý dům. Poté ale narazili na tajný úkryt pod domem, kde nejen, že našli Lili, ale také nově narozená štěňata. Aby ale bylo možné fenu i s mláďaty vytáhnout, bylo nutné rozříznout podlahu. Vše nakonec dobře dopadlo, a Lili je dnes hrdou maminkou, píše web Yahoo.

@ashleytabor0 So many of our community members and neighbors have asked about our Lili girl. Here is her story! It has a good ending I promise. 🐶🐾🤍#dogmom #huskylife #huskysoftiktok #dogsoftiktok #puppiesoftiktok #lostdogfound #huskypuppies #stresseddogowner ♬ original sound – Ashley Tabor

Co dělat, když se ztratí pes?

Pokud se vám ztratil pes nepanikařte. Je pravděpodobné, že pes neutekl nikam daleko, a s největší pravděpodobností se pokusí vrátit domů. „Je dobré, aby měl pes obojek s vaším telefonním číslem nebo adresou, a ačkoliv je možné, že obojek ztratí, vyplatí se obvolat nejbližší útulku a veterináře. Co vám může pomoci asi nejvíce, je projít všechny trasy, které s vaším psem běžně procházíte. Právě na místě, které pes zná, je pravděpodobné, že také bude,“ radí chovatelka Klára Jánošková, která má doma také huskyho.

zdroj: Yahoo, Flip Board, redakce