Zuřivý žralok si jako svou oběť vybere marlína. Youtuber natočil nevídané záběry

Přidat na Seznam.cz

To, co mělo být mírumilovným vypuštěním marlína, se změnilo v něco mnohem chaotičtějšího! Video, které uvidíte v článku, má na svědomí youtuber, který je známý svými skvělými záběry ve vodě a záběry mořských tvorů. Tentokrát měl ale o jednoho mořského tvora víc, než čekal.

Nečekaná krvelačná návštěva

Když muž natočil několik záběrů marlína z několika úhlů a potopil se zpět, aby pořídil poslední záběr, cítil, jak kolem něj něco proplulo, píše web A-Z-Animals. Byl to téměř 300kilový žralok mako, který se do něj zakousl a marlínem házel ze strany na stranu.

Co je žralok mako zač?

Žraloci mako krátkoploutví (Isurus oxyrinchus) mají proudnicově tvarované tělo a patří mezi nejrychlejší žraloky v oceánu. Přestože vypadají trochu děsivě, jsou to krásná zvířata s kovově modrým nebo tmavě fialovým hřbetem a bílým podbřiškem. Jsou známí tím, že jsou velmi mrštní a dokážou vyskočit až 6 metrů nad hladinu, což často dělají při lovu.

Mako krátkoploutvý je považován za jednu z největších lovných ryb světa a je jako takový uveden na seznamu Mezinárodní asociace lovných ryb (IGFA). Tento druh se ve velkém loví v jižní Kalifornii, na Novém Zélandu a v Jižní Africe. Mako krátkoploutvý je také velmi vyhledávaný z obchodního hlediska. Konzumuje se maso, ploutve se používají na žraločí polévku a z jater se získává olej jako zdroj vitaminu A.

Zdroj: a-z-animals.com, TikTok