Zvířecí útulek nabízí lidem „tulení se štěňaty“ jako terapii

Přidat na Seznam.cz

Vzhledem k tomu, co se děje ve světě, jako je pandemie, neutuchající problémy s rasovou diskriminací, inflace a nyní i válka, by nám štěňata mohla poskytnout tolik očekávaný relax.

Naštěstí jeden zvířecí útulek ve Virginii, USA napadlo sdílet „dobrou náladu“ mezi svými občany a dokonce i s dalšími lidmi, kteří jsou mimo tento stát. Seznamte se s „Přítulnými zvířátky“ z tohoto útulku.

Jedná se o neziskovou organizaci, která podporuje a stará se o zvířata, která potřebují domov. Zrovna nedávno přišli s nápadem na službu „tulení se štěňaty“. „Po dvou letech covidu, sociálních otřesů a nyní i války si myslíme, že bychom všichni potřebovali trochu času na mazlení se štěňaty. Takže právě to nabízíme!“ napsali.

Ukazuje se, že interakce s domácími mazlíčky je terapeutická. Je velmi prospěšná pro naše duševní zdraví. Nabízeli tuto službu, aby se lidé mohli odpoutat od toxické reality a přitulit se k chlupatým štěňatům, píše server AnimalChannel.

Začali, když se jim narodil vrh sedmi štěňat pyrenejských horských psů. Lidé si mohou službu objednat a sjednat schůzku online. Každé sezení, při kterém se štěně přitulí, trvá obvykle 30 minut. Je to v podstatě sezení se štěnětem nebo se skupinou chlupáčů, kde můžete dát všemu volný průběh. Cokoli, co vás uvnitř trápí a co potřebujete uvolnit.

Tato roztomilá štěňátka vám pomohou vydechnout všechnu negativitu a přijmout tu pozitivní. Šokující je, že jen po několika hodinách od zveřejnění na sociálních sítích už obdrželi přes 400 žádostí!

To jen dokazuje, kolik lidí takovou službu potřebuje. Ať už ji potřebují kvůli stresu nebo jen k zábavě, služba se rozhodně stala okamžitým hitem!

Zdroj: animalchannel.co