Kočky a psi nejsou věční nepřátelé: Dokazuje to i toto video!

Přidat na Seznam.cz

Že jsou kočky a psi nepřítelé? Mýtus! Tak například tento čtyřnohý hrdina zachránil kočku před utopením, sám přitom málem nevylezl z vody ven.

Umí kočky plavat?

Odpovědí je ano, umí. Ovšem podobně jako lidé, kteří také umí plavat, stačí málo k tomu, aby došlo k neštěstí. Navíc kočka domácí, kterou možná chováte doma, nebo ji mají vaši přátelé, není, až na výjimky, milovnicí vody.

Psi jsou pravý opak

Většina psů naopak vodu miluje. Ačkoliv je jejich tělo stavěno jen na pohyb na souši, a jejich nohy nejsou zrovna přizpůsobeny plavání, psi vnímají pohyb ve vodě jako zábavu, proto většina plemen skáče do vody dřív, než si páníček vůbec všimne jezera.

Věděli jste ale, že pohyb psa při plavání je vlastně velmi podobný klusu na souši?

Nepřítelé nebo přátelé?

Podle vědců je vlastně kočičí a psí nepřátelství jeden velký mýtus. Psi a kočky se nenávidět nemohou, za vše ale mluví pohava a odlišný temperament. Zatímco psi jsou hraví, aktivní a občas neohrabaní, kočky jsou věčně spící, elegantní a ne zrovna přátelští tvorové. Možná proto to občas vypadá, že jeden nemůže vystát druhého, ovšem jsou-li spolu vychováváni od mláďat, pravděpodobně vznikne silné pouto. Posuďte sami, podívejte se na toto video!

zdroj: thedodo, ferplast, timesofindia