Téměř 300kilogramový vzácný Marlín skočil na loď a málem probodl člověka

Přidat na Seznam.cz

Když rybaříte na oceánu, tak nějak očekáváte, že to budete vy, kdo rozhodne, kdy se ryba dostane na loď. To byste ale nemohli být na rybářské výpravě, která ze svého lovu zveřejnila i záběry.

Kde žije marlín černý?

Marlín černý je vzácně se vyskytující ryba, která žije v tropických a subtropických vodách včetně částí Tichého a Indického oceánu a teplejších částí Atlantského oceánu, píše web A-Z-Animals. Protože Marlíni mají rádi teplejší vody, vyskytují se častěji v blízkosti pevniny a korálových útesů. Tyto stěhovavé ryby mohou urazit klidně tisíce kilometrů, kdy jejich cesty mohou vést i přes chladnější vody a to včetně vod poblíž jižního pólu.

Marlín, ryba s čelistí ve tvaru meče

Nejnápadnějším znakem Marlína černého je jeho horní čelist připomínající meč. Tu používají převážně k lovu ryb, olihní a dokonce chobotnic. Tímto „mečem“ se při lovu ohánějí jako kosou, kdy jím sekají dozadu a dopředu s cílem omráčit kořist, kterou pak mohou sežrat!

Bohužel je tento druh loven také jako trofej. Jejich maso je v některých zemích velice oblíbené. Někde bylo ale naopak zakázáno, protože obsahuje vysoké hodnoty selenu a rtuti, které jsou pro lidské zdraví rizikem.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube