Na co kočky potřebují škrabadla a jak je správně vybrat?

Přidat na Seznam.cz

Máte-li doma kočku, budete potřebovat také aktivity, kterými jí během dne zabavíte. To je jasné. Můžete si pořídit mnoho nejrůznějších hraček, ale škrabadlo bude nejlepší volbou. Možná tím nepotěšíte každou chlupatou kuličku, ale většina z nich si na to zvykne a mají tento typ hračky velmi rády. Podle čeho vybírat?

Každá kočka potřebuje místo pro zábavu i odpočinek

Tato zvířata jsou jedinečná a mají instinkty divokých zvířat. To znamená, že si značkují své území. Škrabadla pro kočky jsou skvělou možností, kde to mohou udělat. Škrábání je pro ně naprosto přirozená věc. Jestli chcete mít zničený nábytek, pohovku i závěsy, měli byste jí dát příležitost, aby na to měla vlastní prostor.

Druhou věcí je, že svou kočku dokonale zabavíte. Nebude se doma nudit a nebude mít potřebu, aby vyváděla neplechu. Škrabadla jsou ideální také na broušení drápků, což venku provádí o strom. U vás doma to ale rády budou trénovat na drahém nábytku. Jestli chcete mít doma klid a ušetřit si peníze i nervy, měli byste tento produkt domů koupit. Jaký vybrat?

Na trhu je mnoho variant, ze kterých můžete vybírat

Při výběru se podívejte na to, jakou kočku máte doma. Pro malý byt budou ideální modely na stěnu. Škrabadla pro kočku jsou místem, kde si mohou zvířata odpočinout i hrát si. Jestli jí chcete dopřát dokonalý prostor, kupte kočičí stromy, kombinované modely s pelíškem nebo s hračkou. Vybírat ale můžete také takový model, aby se vám hodil do interiéru.

Kočku budete muset na začátku učit

Na přilákání kočky ke hračce bude chtít na začátku trochu úsilí. Použít můžete granule pro kočky, ale není to jediná možnost. Skvěle funguje také šanta kočičí, která je bude přitahovat. Navíc byste si se zvířetem měli v této oblasti hrát, aby si místo s hraním spojila. Uvidíte, že váš chlupatý přítel bude velmi spokojený.

Příště se budeme věnovat tématu zelené energie v podobě fotovoltaických solárních panelů.