Specializovaný batoh na notebook se vyplatí

Přidat na Seznam.cz

Počítač je docela drahý. Přenosné modely jsou často ještě finančně náročnější než standardní stojná PC. Proto je také potřeba se o ně náležitě starat, zvláště, když se pořád někam přenášejí.

K tomuto účelu existují speciální batohy na notebook. Ty nejsou jen módním výstřelkem, ale i zcela relevantním zavazadlem pro přenosné počítače.

Běžný batoh nestačí

Mnoho studentů i výdělečně činných majitelů notebooků se snaží ušetřit za všech okolností a k přenášení svého laptopu používají klasické batohy či hůře, standardní nákupní tašky. Ano, takto je možné postupovat také, nicméně většinou se to dříve či později vymstí.

Tato zavazadla totiž neposkytují přístroji dostatečnou ochranu, takže ten se může snadno poškodit. Městský batoh na notebook je pro počítače jedinou relevantní ochranou, která se dá dnes na trhu běžně koupit.

Důvodem je speciální schránka, která jinde chybí. Ta přístroj odděluje od ostatních předmětů v batohu nejen zipem, ale také speciálně vyztuženou stěnou, která funguje jako ochrana před možnými nárazy.

Velikost je rozhodující

Batohy na notebooky se samozřejmě mohou často pyšnit skvělým nadčasovým designem, nicméně vizuální vlastnosti nejsou zrovna tím nejdůležitějším, čím by se měl člověk během výběru řídit.

Mnohem zásadnější je velikost. V příliš rozměrném batohu nebude počítač dostatečně fixovaný a do malého zavazadla se prostě nevejde. Naštěstí není nutné provádět žádná složitá měření. Stačí si vybrat batoh podle velikosti úhlopříčky displeje.

Příznivá cena

Specializované batohy a tašky na notebooky se běžně neprodávají zrovna levně, nicméně je snadné je sehnat i za sympatičtější peníze, než je standard. Stačí jen zajít na e-shop Ipouzdro.cz. Tam je možné rovněž zakoupit různé doplňky na mobil ve formě ochranných skel, respektive obalů.