10 důvodů, proč jsou psi lepší než kočky

Přidat na Seznam.cz

Jsou psi opravdu lepší než kočky? Pro milovníka zvířat znamenají psi a kočky jedno a totéž, uzlíček srsti, který má být hýčkán láskou a mazlením! Bylo však potvrzeno, že psi jsou lepšími mazlíčky ve srovnání s kočkami nejen z jednoho, ale hned z několika důvodů, o tom píše Pets World.

1) Váš pes vám bude hlídat záda

Ať už máte malého nebo velkého psa, udělá vše pro to, aby vás upozornil a střežil váš domov, když se setká s vetřelci nebo podivnými zvuky. I malý divoký psík stačí k tomu, aby svým pronikavým štěkotem a vrčením odstrašil ošklivé cizince. Nikdo nechce, aby ho kousl špičák! Kočky raději utíkají daleko od hrozivé situace nebo se prostě schovávají, místo toho, aby se zloději statečně postavily čelem.

2) Psi podporují aktivní životní styl svých majitelů

Psi rádi běhají nebo chodí na dlouhé procházky se svými lidmi. Každodenní cvičení je pro psy důležité. To znamená, že i majitelé psů si budou muset dopřát nějakou formu fyzické aktivity a interaktivních her, aby udrželi své mazlíčky motivované a aktivní. Venčení psů může dokonce zvýšit úroveň fyzické aktivity ve velké části populace. I starší lidé se účastní každodenních pochodů se svými čoklíky. Kočičky jsou rády samy, ať už doma nebo venku, a dělají to, co rády dělají, bez ohledu na ostatní.

3) Váš mazlíček vám může získat nové přátele

Lidé, kteří jsou na procházce se svými psy, se často dají s cizími lidmi do řeči mnohem více, než když chodí ven sami. Psí mazlíčci mohou fungovat jako skvělý začátek konverzace. Kočky stěží doprovázejí své lidi na procházkách.

4) Je jednodušší cvičit psy

Psi si po dobře odvedené práci užívají jídlo a veškerou chválu, kterou dostanou od svých majitelů! Pes se také velice rád učí povelům jako sedni, zůstaň, lehni atd. Přístup pozitivního posilování žádaného chování pomocí odměn funguje skvěle a pes se přiměje naučit se nové povely a triky. Cvičení koček se může někdy zdát jako utrpení. Ani jedlé odměny nemusí kočku nabudit, aby se něco kloudného naučila.

5) Psi jsou přátelštější

Pes obvykle nikdy neignoruje svého člověka a odpoví na své jméno, když je zavolán. Kočky mohou mít tendenci vyhýbat se svým majitelům a chovat se dost nepolapitelně.

6) Psi nepotřebují bedny

Domácí trénovaný pes půjde ven, aby si ulevil nebo dělal svou práci. Jejich čas na toaletě se většinou shoduje s jejich každodenními procházkami. Vše, co potřebujete, je lopatka nebo sáček na exkrement, který po mazlíčkovi uklidíte. Kočky používají odpadkové boxy umístěné uvnitř domu k defekaci a močení. Takže majitelé kočky se musí vypořádat se zápachem vycházejícím z toalet jejich koček.

7) Psům nevadí změny

Při přestěhování do nového domova bude pes schopnější přijmout změněné prostředí za předpokladu, že se jeho člověk jeví jako klidný a šťastný. Kočkám trvá více času, než si zvyknou na nové prostředí, člena rodiny nebo domácího mazlíčka. V novém prostředí se nemusí okamžitě cítit bezpečně.

8) Psi mohou být „zaměstnáni“

Psi mohou být vycvičeni, aby pomáhali policejním silám nebo plnili vojenské úkoly. Psi Dokážou odhalit výbušniny, nelegální drogy, sledovat zločince, najít skrytou měnu a hledat ohrožené druhy zvířat. Něktěří psi mohou také zjistit některé druhy rakoviny pomocí svého velmi silného čichu. Jsou schopni identifikovat pachy spojené s určitým zdravotním stavem. Dále existují asistenční psi pohybu pro tělesně postižené. Kočky však mohou být součástí pouze jako terapeutická zvířata.

9) Psi dokážou předvídat mnoho věcí

Poznají, že se blíží bouřka. Mohou také předpovídat zemětřesení. Někteří dokonce zjistí, zda je jeho lidská matka těhotná. Dokáží vnímat fyziologické změny a další přeměny spojené s těhotenstvím. Psi mohou být také vycvičeni, aby odhalili blížící se záchvat u svých lidí a upozornili je.

10) Adoptujte si štěně z pestré škály psích plemen

Můžete si najít psa, který splyne s vaším temperamentem a životním stylem. Ať už chcete pohodové plemeno nebo temperamentnějšího psa. Kočky mají různorodé barvy a krásnou srst, ale nenabízejí mnoho rozmanitosti.

Spíše než si lámat hlavu nad výběrem domácího mazlíčka, proč nevytvořit soucitné a ideální prostředí, kde mohou kočka a pes harmonicky koexistovat.

Zdroj: petsworld.in