10 hlavních důvodů, proč jsou fretky dobrými domácími mazlíčky

Přidat na Seznam.cz

I když fretky nejsou pro každého, pro správného majitele mohou být skvělými domácími mazlíčky. Jsou láskyplné a naváží se na své majitele, po velkou část dne jsou tiché a jen málokteré domácí zvíře je tak hravé jako fretka, uvedl na pravou míru web TheSprucePets.com.

Fretky jsou roztomilé

Fretky s rošťáckýma očima a milou tváří jsou bezesporu roztomilé. Jsou malé a mohou vaší rodině poskytnout milého domácího mazlíčka na dlouhou dobu. Většina fretek se dožívá přibližně šesti až osmi let, některé fretky se však mohou dožít až 12 let.

Fretky jsou hravé a zvědavé

Fretky vás budou nekonečně bavit svými lumpárnami a budou si s radostí hrát s fretčími hračkami, trubkami a tunely. Sledování fretek, které si hrají jen tak pro radost, vám zaručeně zlepší náladu.

Fretky jsou společenské, přátelské a láskyplné

Často se doporučuje (i když to není nezbytné) mít více než jednu fretku jako domácího mazlíčka. Mít dvě nebo více fretek zvyšuje faktor zábavy pro majitele i fretky, protože spolu komunikují a hrají si, někdy až s divokou nespoutaností.

Fretky jsou inteligentní

Někteří majitelé žasnou nad tím, jak obratné jsou fretky při řešení problémů. Fretky jsou velmi odhodlané a mají rády náročné hádanky a hry a doporučuje se jim poskytnout hračky nebo hry založené na hlavolamech.

Fretky jsou tiché

I když fretky mohou „breptat“, jsou většinou velmi tiché. Nejvíce hluku vydávají, pokud jsou velmi vyděšené nebo zraněné. Velkou část dne také prospí.

Fretky jsou malé

Fretky nepotřebují obrovskou klec, i když čím větší, tím lepší. Ideální klece pro fretky jsou vysoké s více úrovněmi, takže stále nezabírají příliš mnoho místa. Potřebují však každý den trávit čas mimo klec, aby si mohly hrát a cvičit.

Fretky se snadno krmí

To platí zejména nyní, kdy se rozšířila nabídka kvalitních krmiv pro fretky. Předpřipravené krmivo pro fretky je k dostání ve většině obchodů se zvířaty nebo v internetových obchodech. I když jim můžete nabízet různá krmiva, je užitečné používat jako základ kvalitní krmivo pro domácí zvířata, abyste zajistili správnou výživu.

Fretky lze naučit na stelivo

Fretky lze naučit chodit do boxu, i když ne v takové míře jako kočky a určitě se stane několik nehod. Většinu fretek lze poměrně spolehlivě vycvičit k používání stelivového boxu v kleci i mimo ni. To je velká výhoda, když je máte několik hodin denně venku.

Fretky se snadno cvičí

Veškerý pohyb, který potřebují, si mohou dopřát, když se budou prohánět po vašem domě. S postrojem velikosti fretky a trochou výcviku je můžete vzít na procházku. Máloco naváže konverzaci s cizími lidmi rychleji než procházka s fretkou v parku!

Fretky mají výrazné osobnosti

Každá fretka je jedinečná a má svou vlastní osobnost. Některé jsou nezávislé a jiné velmi přítulné, ale každá je individuální! Pokud uvažujete o pořízení fretky jako domácího mazlíčka, může být užitečné se nejprve s několika fretkami seznámit. Uvidíte, jak se jejich povahy budou lišit, a získáte dobrou představu o tom, co to znamená být majitelem fretky.

Zdroj: thesprucepets.com