Boj o mršinu v korunách stromů! Levhart raději prchá, lev málem spadne, ale drží se větve jako klíště

Přidat na Seznam.cz

Hon za potravou je ve volné přírodě nutností. Na druhou stranu to však může být někdy skutečná fuška, která se na konci dne někdy ukáže jako bezvýsledná. A proč podstupovat takové úsilí, když je před vámi někdo, kdo už svůj oběd dostihl?

Levhart se schovává před lvem

Video na YouTube v dnešním příspěvku nás zavede do Afriky. Vidíme levharta, který se schovává vysoko na stromě před lvem. Úplně na začátku videa vidíme mladého lva, který šplhá vysoko na skály a hledá snadnější cestu, jak se dostat na strom. Na něm se nachází také levhart se svou kořistí, kterou na strom vytáhl, aby ji ochránil od potenciálních predátorů. Lev je však odhodlaný, že bude levharta za každou cenu pronásledovat. Jakmile je lev na stromě, okamžitě se vydává za kořistí. Levhart se rozhodne utéct a jakmile se větev pohne a lev rychle ztrácí rovnováhu a padá. Chytne se větve a chvíli se na ní houpe jako na vánoční ozdobě, drží prostě jako klíště. Zatímco tam tak visí, rozhodne se párkrát zakousnout, tedy až do chvíle, kdy i s kořistí spadne ze stromu a svalí se na zem.

Lev nebo levhart?

Levharti z čeledi kočkovitých jsou výrazně štíhlejší než lvi. To jim umožňuje běhat, skákat a šplhat lépe než lvům. A proč by měli se lvy bojovat, když se tomuto boji mohou vyhnout? Aby se tedy levharti vyhnuli zbytečným soubojům, mohou vylézt do několika metrové výšky, aby unikli nebezpečí. Nejenže dokáží vylézt tak vysoko, ale mohou si tam také odtáhnout svou kořist.

Zdroj: AZAnimals