Černý medvěd se nezdráhá a rozhodne se zkušeně ukrást jídlo

Přidat na Seznam.cz

Medvědi černí jsou úžasná zvířata. Jsou silní, mrštní a mají vynikající čich. Je mnoho lidí, kteří nevědí, jak geniální dokáží černí medvědi být. Ve skutečnosti jsou tak bystří, že se naučí otevírat popelnice a vybírat odpadkové koše pro potravu.

Vzhůru na mňamku

Je známo, že medvědi černí si zapamatovali umístění desítek popelnic a kontejnerů a často se vracejí k těm samým, aby ukradli nějaké zbytky, píše web A-Z-Animals. Tato pozoruhodná paměť jim umožňuje rychle najít potravu i na neznámém území. Kromě vynikající paměti jsou medvědi černí také skvělými řešiteli problémů.
Nejsou sice schopni otevřít zamčené dveře, ale dokážou otevřít nezamčené dveře od auta. Tyto působivé schopnosti dělají z medvědů černých jedny z nejinteligentnějších zvířat na světě. Medvěd černý v tomto videu není výjimkou! Zde v Mary Esther na Floridě uvidíte medvěda černého, který se naučil správně shánět potravu. Medvěd se opatrně přiblíží k zelené popelnici a pak ji začne odvážet na okraj příjezdové cesty.
Medvěd se pomalu rozhlíží, aby se ujistil, že se mu někdo nepokusí zabránit v odnesení kořisti. Jakmile se dostane na okraj příjezdové cesty, otevře víko a začne si prohlížet obsah.

Copak máme dneska dobrého?

Většina medvědů se ráda dostane k čerstvému masu, ale oblíbené jsou i zbytky. Po celou dobu vypadají manýry tohoto medvěda poměrně zkušeně. Můžete vidět, jak se k němu přidá menší medvěd, který je zjevně velmi plachý a nepřibližuje se k druhému medvědovi ani ke koši plnému jídla. Způsob, jakým se chová medvěd prohrabávající koš, je jaksi civilizovaný.
Způsob, jakým se tento medvěd chová, je vzorem inteligence a vynalézavosti, ale také trpělivosti a vytrvalosti. Pokud stále nevěříte, že medvěd černý je jedním z nejinteligentnějších zvířat na planetě, stačí se podívat na toto video.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube