Chcete psa, ale nechcete mít všude chlupy? Podívejte se na plemena, která nelínají

Přidat na Seznam.cz

Plánujete pořízení pejska? Asi tušíte, že budete muset uklízet častěji než doposud, ale všudypřítomné chlupy vás mohou pěkně vytočit. Nejsou totiž jen na zemi, oblečení či na gauči, ale i ve vzduchu, píše portál Paw Tracks.

Odhadnout, kdy zvíře začne nadmíru ztrácet srst, je dost těžké, navíc vyčesávání a koupání je rozhodně otravná záležitost, a proto by bylo nejlepší se tomu úplně vyhnout. Pokud pejska teprve plánujete, podívejte se na plemena, která nelínají.

Pudlové

Toto stylové plemeno je proslulé svými nádhernými kudrnami, ale věděli jste, že je jeho srst je tvořena chlupy namísto kožešiny? Pudlové patří mezi plemena, která potřebují pravidelnou a podrobnou péči a kartáčování, aby se jim nezacuchávala a nezaplétala, ale na druhou stranu se nestane, že byste měli chlupy naprosto všude, jelikož téměř nelínají. V případě pudlů to však neznamená, že se o srst nebudete muset starat vůbec.

Maltézský psík

Tito elegantní divoši mají často dlouhou srst, kterou neztrácejí. Toto plemeno má spíše srst než kožich, takže se vám doma nebude tolik línat. Užijete si však typickou drzost tohoto psa i potřebnou péči o srst, aby vypadala pořád čistě a kvalitně.

Stafordšírský bulteriér

Tito stateční a věrní psi se jako součást rodiny pitbulů setkávají s určitou diskriminací, ale ve skutečnosti má toto plemeno mnoho vynikajících vlastností. Krátká srst těchto psů potřebuje pouze rychlé týdenní kartáčování, aby zůstala svěží, takže můžete věnovat více času výcviku a zábavě se svým chlupatým kamarádem.

Havanský psík

Tito kubánští krasavci mají také srst místo kožichu, a proto jsou schopni dosáhnout luxusních kadeří. Nezapomínejte je kartáčovat a upravovat, a budete mít šťastného psa, který nebude línat a bude mít krásně lesklý kožich!

Zdroj: pawtracks.com