Chcete skvělé fotky domácích mazlíčků? Profesionální fotograf se podělil o tipy

Přidat na Seznam.cz


Už vás nebaví rozmazané fotky vašeho chlupáče? Uznávaný fotograf Vincent Lagrange vám poradí, jak nejlépe vizuálně zachytit emocionální spojení s vaším chlupatým nejlepším přítelem. Jeho tipy zachytil magazín Daily Paws.

Možná si myslíte, že k pořízení úžasných fotografií domácích mazlíčků je třeba luxusní fotoaparát, výkonný objektiv, hromada světel a taška plná pamlsků. Vincent Lagrange, fotograf, který se specializuje na portréty zvířat, však tvrdí, že nejmocnějším nástrojem je klid.

„Dbám na to, aby prostředí a dekorace byly klidné a co nejméně rušivé. Odstraňte jakýkoli druh hluku, abyste vytvořili klidnou atmosféru,“ říká umělec.

Zdůrazňuje, že jedním z důvodů, proč rád pracuje se zvířaty, je, že nepotřebují make-up ani stylistu. Páníčky domácích mazlíčků nabádá, aby se snažili zachytit u svých zvířat i jiné emoce, které běžně nemají.

„Trpělivost je v tomto procesu klíčová, zejména pro mě, protože si vše seřizuji ručně. Nic v mém procesu neprobíhá automaticky. Líbí se mi forma řemesla, která vyžaduje čas. I proto máte krásné výsledky. Je to pro mě druh jógy,“ komentuje svou práci Vincent.

5 profesionálních tipů, jak pořídit skvělé snímky domácích mazlíčků

Udělejte svému mazlíčkovi pohodlí
Pořizování skvělých fotografií domácích mazlíčků začíná vztahem mezi vámi a zvířetem. Jejich pohodlí je jednou z nejdůležitějších věcí, abyste mohli udělat pěkný portrét. Stejně tak je tomu i u lidí: mezi modelem a fotografem musí být správná chemie. Pokud zvíře není v náladě, počkejte a zkuste to jindy. Stále mají v tomto procesu slovo a možná vás potěší, až budou připraveni.

Používejte měkké osvětlení
Používejte měkké osvětlení, ať už v interiéru nebo venku. „Doporučuji nepoužívat blesk, protože není přirozené, aby vám pokaždé mobil svítil do očí. Proto používám měkkou lampu s denním světlem, aby byly všechny tóny měkké a pěkné,“ říká umělec.

Zkuste to bez pamlsků, alespoň zpočátku
Možná vás to překvapí, ale fotograf pamlsky nepoužívá. Alespoň ne na začátku! „Když to jde opravdu ztuha, začínám s vůněmi, zvuky, větrem a vlastní zvukovou databází.“ V případě potřeby štěká, vyje a vrčí, aby dosáhl autentičtější reakce. Myslí si, že když dá zvířeti hned jídlo, unaví ho to a nebude mít o focení zájem.

Nedělejte si starosti s vybavením
Vybavení není nejdůležitější. I s mobilem a nejrůznějšími filtry dosáhnete kýženého výsledku.

Bavte se!
Ze všeho nejvíc si jednoduše užijte čas strávený se svým drahým domácím mazlíčkem zábavným a neotřelým způsobem a nechte focení přirozeně rozvinout. Nelze předvídat, jak dlouho bude trvat, než dosáhnete požadovaných výsledků. „Opravdu záleží na tom, co se podaří. Někdy je to hotové za hodinu, ale někdy nad tím strávím celý den. Na zvířata netlačím a dbám na to, aby se vždy cítila pohodlně,“ dodal nakonec zkušený fotograf.

Zdroj: dailypaws.com