Záhadné stvoření mate na internetu miliony lidí. Poznáte, co je to za zvíře?

Přidat na Seznam.cz

Černobílý tvor, který má znaky geparda i prstencový ocas a maskovaný obličej jako mýval, vyvolal na internetu vlnu dohadů a nejasností, uvádí portál msn.

Příroda nezná hranic

video: LION MOUNTAIN TV, youtube.com

Málo známé zvíře je celé osrstěné, přičemž kožich je krásně uhlazený. Stejně jako kočky dokáží naježit hřbet, a to zejména, když se cítí v ohrožení. Lidé po celé zemi si mysleli, že jde nejspíše o zvíře, které patří k druhu kynkažu, jinak známých jako medvídci.

Podle ředitelky a zakladatelky Kinkatopia, která se snaží zlepšit kvalitu života kynkažů, není nalezené exotické zvíře kynkažu, ale spíše genet. Ve skutečnosti se ve světě pohybuje nad 14 identifikovaných druhů, včetně geneta lesního, maloskvrnného a velkého skvrnitého.

Geneti jsou dlouzí a štíhlí masožravci, kteří vypadají jako kočka. Ocas je obvykle stejně dlouhý, jako samotné tělo. Málostrakatí geneti nejsou tradiční domácí mazlíčci a to už jen kvůli tomu, že jde o ohrožený druh. Geneti se vyznačují velmi zvláštní osobností a temperamentem. Ve volné přírodě se dožijí pouhých osm let, ale v zajetí mohou přežít až 34 let.

Mezi jejich zvláštní vlastnosti patří to, že dokážou protlačit svá ohebná těla jakýmkoli otvorem, kterým projde jejich hlava. Kvůli svým rozměrům a velkému počtu predátorů jsou nočními lovci. Podobně jako kočky, zabíjejí rychlým kousnutím do krku, což je nejúčinnější a nejrychlejší způsob zabití.

Jejich strava je založená na běžných komponentech, podle kterých jsou vrženi do stejné skupiny zvířat jako kočky či jiné šelmy. Ačkoli jsou ve studiích klasifikováni jako masožravci, patří i mezi všežravce a budou žrát to, co je nejsnáze dostupné. Tudíž do jídelníčku mohou zahrnout stejně snadno drobné savce (zejména hlodavce, rejsky a netopýry) nebo ptáky a jejich vejce, žáby, mnohonožky, stonožky, štíry a různé druhy ovoce.

Zdroj: msn.com