Chřestýš chřestí jako o život, když se krotitel dotkne jeho ocasu

Přidat na Seznam.cz

Na hadech je něco, co většině lidí nahání strach, když na ně narazí. Bojíme se jejich velikosti, jejich schopnosti kamkoli se plazit a někteří z nás dokonce i chřestění. Podívejme se na video níže a uvidíme, jak tento had chřestil, když se ho tento člověk dotkl.

Muž se hada rozhodně nebojí

Dnešní záběry ukazují jednoho z chřestýšů a chovatele jménem Brian Barczyk. Brianova stránka na YouTube je plná různých zvířat, jako jsou například rejnoci, ještěrky, anakondy a lenochodi. Tento chlapík se věnuje sdílení toho, jaká zvířata jsou a jak se jich nebát.

Mnoho zvířat dostalo své jméno podle místa, kde žijí, jako například krokodýl nilský. Někdy však zvířata dostanou svá jména kvůli schopnosti, kterou mají. Jako například chřestýš. Chřestýšům se tak říká proto, že jejich ocas se třese tak rychle, že to zní jako dětská chrastící hračka. Na začátku videa níže vidíme, jak Brian vytáhne jednoho ze svých plazů. Chystá se ukázat, jak to vypadá a jak zní, když chřestýš začne chřestit. Do jeho ocasu tak opatrně šťouchne a had začne okamžitě chrastit.

Muž se také podělí o informaci, že had, který je před ním, je jedovatý. Produkuje jedy zvané hemotoxin a neurotoxin. Popisuje, že hemotoxin způsobuje hnilobu kůže. A neurotoxin vás paralyzuje.

Proč chřestýši chřestí?

Ne každý had má toto chrastítko, které se nachází na špičce jeho ocasu. K čemu vlastně slouží? Přeci jako obranný mechanismus, varování, ale pomáhá hadům také při lovu. Chřestýši chřestidlo používají především k varování potenciálních predátorů. Tím, že chřestýši plaší predátory a velké, neohleduplné vetřelce, šetří svou energii a jed na lov potravy. Jejich chřestění může sloužit také jako taktika k odlákání pozornosti kořisti, kterou loví. Pokud je kořist tak znepokojena ocasem, nestihne zareagovat, jakmile se had rozhodne zaútočit.

Zdroj: AZAnimals