Co bude s oblíbenými mazlíčky zesnulé královny Alžběty II.? Víme, s kým budou žít

Přidat na Seznam.cz

Dva z corgiů, kteří patřili královně Alžbětě II., už mají nový domov. Krátce po jejím úmrtí našli domov u prince Andrewa.

Muick a Sandy mají nové útočiště

Muick a Sandy žít budou nyní žít s princem Andrewem, vévodou z Yorku, a jeho bývalou manželkou Sarah Ferguson, píše web DailyPaws. Bývalý pár stále žije společně na královském panství a kromě královny se možná nejlépe znají s duem jejích milovaných psíků. V loňském roce vévoda daroval královně Muicka a corgiho jménem Fergus. Fergus později zemřel a královna pak dostala Sandy jako dárek od princezen Beatrice a Eugenie.

Corgiové byly královninou součástí

Corgiové byli základem královského života během královniny 70leté vlády. Královna za tu dobu vlastnila nejméně 30 těchto psů a začala s nimi žít, když jí bylo pouhých 7 let. Ke svým 18. narozeninám dostala corgi jménem Susan. Susan byla matkou téměř všech pozdějších královniných psů.
Když někdo viděl královnu, corgiové byli pravděpodobně poblíž. Před několika lety se královna rozhodla, že vzhledem k jejímu věku už žádné nové psy nechce. V posledních několika letech však nové psy opět uvítala.
Během jejího platinového jubilea bylo jednou z akcí “corgi derby” se 70 psy, které se konalo na zámku Balmoral, panství, kde královna o několik měsíců později zemřela.

Zdroj: dailypaws.com, Instagram