Dav lidí se spojil, aby se pokusil zachránit keporkaka uvízlého na pláži

Přidat na Seznam.cz

Keporkaci jsou nádherná a majestátní zvířata. Jsou také neuvěřitelně velká a mohou vážit až 40 tun!

Keporkak sice není největší velrybou planety, ale i tak je neuvěřitelně velký. Jsou příliš velcí na to, aby je jeden člověk mohl tlačit, pokud uvíznou na souši. Ale kdyby se dal dohromady dav lidí, možná by zvířeti přece jen pomohli. A právě to se stalo v Brazílii, píše web AnimalChannel.

Na jedné brazilské pláži zažili návštěvníci pláže životní překvapení, když spatřili 13metrového keporkaka uvízlého na břehu. Byl stále naživu a bojoval o život.

Příliv a odliv zanechal savce žijícího v oceánu na břehu, když se příliš přiblížil k mělkým vodám. Něžný obr se nemohl pohnout a neměl mnoho času. Jakmile byl patřen, desítky lidí se vrhly na pomoc vyplavenému zvířeti. Začali odkopávat písek pod nádherným tvorem v naději, že ho zaplaví mořská voda.

Dav začal keporkaka horečně polévat kbelíky s vodou a zoufale se ho snažil udržet při životě, zatímco se usilovně snažil o jeho osvobození.

Dav záchranářů se rozrostl z desítek na stovky. Keporkak byl postupem času stále slabší a slabší. Něco se muselo stát. Potřebovali zázrak. Nakonec, po hodinách kopání, přišel příliv, který pomohl zvířeti zpět na svobodu oceánských vod.

Poslední okamžiky osvobozování tvora byly pro všechny, kteří pomáhali, neuvěřitelně zvláštní. Když keporkak pomalu odplouval, dav, který se v tu chvíli shromáždil, lemoval pláž v naprostém úžasu. Celou záchranu zachytily amatérské kamery prostřednictvím telefonů diváků, ale i tak bylo neuvěřitelné být svědkem tohoto okamžiku.

Zdroj: animalchannel.co