Divoký kůň se postavil obrovskému aligátorovi

Přidat na Seznam.cz

Národní park Paynes Prairie je v mnoha ohledech výjimečný. Návštěvníci Floridy nemají jinde možnost vidět volně se potulující bizony a koně. Prérie je rozsáhlá savana, která se podobá Everglades a je vynikajícím místem pro kempování, pěší turistiku, cyklistiku a zejména pozorování zvířat.

Divoký kůň versus aligátor

Všichni koně v Paynes Prairie jsou potomky koní, které na Floridu přivezli Španělé, připomíná web A-Z-Animals. Pasou se na květinách a travinách v okolí stezky poblíž vyhlídkové terasy na jejím konci.
Když se tudy vydala výprava, lidé měli tu čest pozorovat divoké koně, kteří se krmili na poli vedle chodníku. Najednou se na místě objevil aligátor, který se poblíž stáda zastavil a vyhlídl si malého koně.

Aligátor šel vedle nich a zastavil se,“ zmiňuje Krystal Berry, jedna z místních bioložek. „Kůň aligátora kopl, což ho přimělo přeběhnout přes stezku,“ pokračuje. „Pak kůň začal znovu útočit.

Berry putovala po státním parku Paynes Prairie Preserve jižně od Gainesville s dalšími třemi ošetřovatelkami, které si říkají „A-Team“. Její video zachycuje černého koně, který se odtrhl od svého stáda a zaútočil aligátora poté, co usoudil, že je příliš blízko. Netrvalo to dlouho a aligátor útok opětoval.

Zcela jedinečný souboj

Nezdá se, že by oba tvorové utrpěli vážná zranění, přestože šlo o efektní, ale krátký souboj. Boj se odehrál vedle příkopu plného aligátorů, u stezky La Chua. Ačkoli se podél této stezky občas pasou divocí koně a bizoni, státní bioložka sdělila novinám, že si není vědoma žádného podobného případu.
Aligátoři jsou dravci a koně jsou si toho vědomi.
Rádi spekulujeme o myšlenkách jiných tvorů, proto bychom předpokládali, že kůň si z nějakého důvodu nejspíš myslel, že aligátor je v nebezpečné situaci. Aligátor nakonec přešel přes stezku a před koňmi se schoval v lese.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube