Serval: Napůl kočka, napůl gepard. Tohle zvíře si zamilujete!

Přidat na Seznam.cz

Serval je kočkovitá šelma, která vypadá jako kříženec kočky a geparda. Je to roztomilé a kouzelné zvířátko s elegantním, štíhlým tělem. Znáte ho? Podívejte se!

Nohy až do nebe

Serval je středně velká šelma, která může měřit 50-90 centimetrů, a vážit maximálně 18 kilogramů. Nejedná se tedy o žádného ohromného tygra nebo lva. Ovšem v poměru k tělu má serval nejdelší nohy ze všech kočkovitých šelem, a díky nim je skvělý skokan i běžec. Dokáže vyskočit 3,6 metrů do dálky, a téměř tři metry do výšky. Co se rychlosti týče, dosahuje až 80 km/h.

Domácí mazlíček

Možná se budete divit, ale i tahle šelma se pro některé stala domácím mazlíčkem. O této problematice jsme psali zde. Snad pro její roztomilost, nebo proto, že přede jako kočka, je tak oblíbený. Navíc je to skvělý lovec, takže pokud vás v domě trápí myši nebo jiní škůdci, serval vám s nimi pomůže. Je dokonce tak talentovaný lovec, že jeho úspěšnost je až 50%, což je například v porovnání se lvi, kteří jsou úspěšní jen ve 30 % případů, opravdu hodně.

Kočka s vysokou inteligencí

Zajímavé je, že analýza DNA opravdu ukázala, že se jedná o blízkého příbuzného kočky zlaté. Navíc je serval vysoce inteligentní, a má dokonce schopnost řesit problémy. Teoreticky to tedy znamená, že pokud si ho pořídíte domů, můžete ho naučit i nějaké ty kousky, jakoby to byl pes. Dá se také snadno ochočit, a jelikož je pro svou krásnou srst často loven, možná mu jeho pobytem u vás i zachráníte život.

Věděli jste?

Ačkoliv se jedná o kočkovitou šelmu, serval není odpůrce plavání. Věděli jste, že je opravdu dobrý plavec? Zajímavé také je, že serval nemusí mít nutně vzorovanou hnědo-žlutou srst, vyskytují se totiž i albíni.

zdroj: mundo, biolib, multimediaexpo