Dobrodruh si bere na cesty svého kocoura. Sedí mu na rameni, nebo vykukuje z batohu

Přidat na Seznam.cz

Zapálený dobrodruh a vloger JJ Yosh bere svého kocoura jménem Simon na dobrodružné výlety do přírody už šest let. Od té doby se z nich stala nerozlučná dvojice a Simon se dostal na místa, kde ještě žádná kočka nebyla, píše portál Today.

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka, ale možná je tím nejlepším kamarádem kočka. Simon je šestiletý černý bombajský kocour, který zbožňuje turistiku a cestování s batohem na zádech se svým majitelem, influencerem JJ Yoshem.

JJ Yosh si kocourka adoptoval v roce 2016, když byl ještě miminko, a hned ho začal brát na výlety do přírody. “Začal jsem ho brát na každé dobrodružství, na které jsem se vydal,” vysvětlil JJ.

Kočičího majitele k tomu, aby ho bral na tůry, inspirovala jeho láska k přírodě a starost o bezpečnost jeho mazlíčka v jeho domově v Boulderu v Kolaradu. “Když tady chcete mít venkovní kočku, opravdu riskujete, pokud jde o to, jak dlouho přežije. Je tu tolik možností, že je někdo sežere nebo napadne,” řekl JJ dle portálu Pets Radar.

Zatímco většina lidí by se spokojila s domácí kočkou, JJ je aktivní venkovní nadšenec, a tak se postaral o to, aby si jeho chlupatý přítel mohl užívat i skvělého horského vzduchu. “Líbí se mi, jak je zvědavý na svět kolem sebe. Většinou podnikáme jednodenní výlety po stezkách v okolí Boulderu. Někdy ho beru i na delší túry, kde táboříme,” pokračuje JJ.

Majitel vzal svého kočičího přítele i za hranice státu, kde dvojice jezdila na kajaku a odpočívala na pláži na Florida Keys, plavila se po jezeře Clinton Lake v Kansasu a raftovala na řece Sacramento u jezera Tahoe. S tolika neobvyklými koníčky není divu, že kocour Simon na svém Instagramu nasbíral téměř 600 tisíc sledujících.

Kocour si ale někdy taky rád zaleze do batohu. “To je jeho oblíbené místo,” řekl JJ. A všechen ten společný čas vyústil v jedinečné pouto. “Nikdy nejím sám. Udělá cokoli, aby ode mě dostal kousek jídla. Rád jí krevety. To je i moje oblíbené jídlo. Kdykoli je jím já, Simon se snaží si trochu vzít. Také má rád sushi z tuňáka a lososa,” prozrazuje JJ. “V mnoha ohledech se opravdu cítí jako moje dítě. Je to moje spřízněná duše a můj anděl strážný,” zakončil.

Zdroj: Today, Pets Radar