Dojemné! Student odmítl opustit Ukrajinu bez svého psa

Přidat na Seznam.cz

V krutých časech války a ničení na Ukrajině všichni utíkají nebo bojují, aby si zachránili život. Přesto tu jsou ale někteří, pro které je zvířecí přátelství všechno. A důkazem je toho i tento student.

Student odmítl opustit kvůli mazlíčkovi Ukrajinu

Jednadvacetiletý Rishabh Kaushik, student třetího ročníku softwarového inženýrství Charkovské národní univerzity radioelektroniky, dostal příležitost dostat se z města Charkov na východě Ukrajiny, když jeho doklady schválily indické úřady, píše web MonkooDog.

Mohl tak odletět zpět do Indie, do svého domova, do bezpečí. Student však odmítl nastoupit do letadla. Na Ukrajině má totiž domácího mazlíčka jménem Maliboo, psa, kterého dostal od místního obyvatele, který zachraňuje psy z ulice. Pes měl ale smůlu. Úřady totiž nepovolily jeho transport.

Studentova reakce

V rozhovoru s novináři řekl, že svého mazlíčka nemůže nechat na Ukrajině. Snažil se požádat o povolení Karanténní a certifikační službu pro zvířata v Dillí, aby jeho psovi udělila povolení k letu. Úřady ho stále odmítaly a žádaly další dokumenty.

Rozhodl se raději zůstat v nebezpečí, než aby odjel bez svého milovaného psa. Později bylo oznámeno, že se Kaushik rozhodl odjet s Malibooem do Kyjeva. Oba se zdržovali v bunkru v kyjevském podzemí. Student se svěřil s tím, že kdyby úřady zareagovaly včas, byl by nyní v Indii.

Chvályhodný čin tohoto studenta si zasloužil obdiv mnohých uživatelů internetu. Rishabhovi a Maliboo se dostává podpory z celého světa. Indické úřady navíc dostaly mnoho proseb, aby na Rishabhovu prosbu reagovaly a transport psa schválily. A nám nezbývá nic jiného, než doufat, že se psovi i jeho majiteli poštěstí dostat do bezpečí.

Zdroj: monkoodog.com