Esperanza, rozkošná malá želvička, se narodila se srdcem mimo hrudník

Přidat na Seznam.cz

Želví mládě albín se stalo celebritou na sociálních sítích kvůli vzácnému onemocnění, s nímž se narodilo, ale to jí nebrání v tom, aby si díky péči svého majitele užívala života tím nejlepším možným způsobem, píše Historias.

Zázraky jsou všude. I když jsou některé malé, přinášejí největší uspokojení, jako v případě želvího mláděte, albína. Malý plaz, kterému jeho ošetřovatel láskyplně říká Esperanza, šokoval svět, když vyšlo najevo, že mu srdce bije mimo hrudník! Ale ani to ošetřovateli nebrání v tom, aby želvičce poskytl plnohodnotný život.

Esperanza ovlivnila život svému ošetřovateli v tolika ohledech, že z něj udělala velmi emotivního člověka. Je tak malá a křehká. Je to ta nejkřehčí věc, ale přesto se ničeho nebojí. Zvědavé zvíře má odvahy na rozdávání. Přestože žije odděleně od ostatních želv, tráví Esperanza dny plaváním ve speciálně upravené nádrži, aby neublížila svému křehkému srdci, a pochutnává si na potravě – nejraději má kousky krevet, kril a mražené červy.

Její ošetřovatel, který nedávno oslavil 30. narozeniny, uvedl, že nemůže být šťastnější z toho, jaké pozornosti se želvě dostává od jeho sledujících na sociálních sítích, a dokonce se zdá, že oslovil i televizní stanice, které ho kontaktovaly, aby vyprávěl svůj příběh v populárním televizním pořadu.

Zdroj: mag.elcomercio.pe