Fakta o jezevčících: Jezevčík se raději rozhoduje sám, než by dal na pokyn páníčka
Jezevčíci patří mezi velmi oblíbená malá plemena. Jsou vhodní nejen jako gaučáci, ale i pro aktivní majitele, kteří s nimi chodí po lesích nebo polích. Podívejte se na fakta a zajímavosti o těchto dlouhých, krátkonohých psech.
Rozhodovat se dokáží i bez pána
Jak uvádí PesWeb, jezevčíci jsou často považováni za těžko vycvičitelné plemeno. Na jednu stranu jsou tito psi tak trochu paličatí, ovšem mají k tomu důvod. Byli vycvičeni k tomu, aby se dokázali rozhodovat sami, bez přítomnosti pána, který by jim dal povel. Snad i proto mají občas pocit, že se dokáží rozhodovat lépe, než jejich páníček.

Plemeno staré 500 let
Historie tohoto plemena začíná v roce 1550, píše web eCanis. Jako jejich předka můžeme považovat jihoněmeckou jezevčíkovitou braku, kříženou francouzskými basety a nízkonohými teriéry. O zhruba 200 let později pak přišel jezevčík jako takový.
Jezevčík, který umí mluvit
Nacističtí vědci se chlubili, že tyto psy úspěšně naučili mluvit, číst, hláskovat a dokonce telepaticky komunikovat. Němci věřili, že psi jsou téměř stejně inteligentní jako lidé, a proto vytvořili i speciální program s názvem Hundesprechschule Asra, píše web Trini Radio.
Jezevčík je prvním britským klonovaným psem
Majitelka psa Rebecca Smith nechala naklonovat svého 12letého jezevčíka Winnie. Odborníci v Jižní Koreji se o štěně starali pět měsíců, než je poslali domů k do Británie. Navzdory rozdílu ve věku je podobnost nápadná; oba mají křivý ocas a celkově stejné znaky. Nové štěně, přezdívané Mini-Winnie, je zdravá a očekává se, že bude žít dlouhý život.

Pro myslivce nepostradatelný
Chov jezevčíků stoupl na začátku 19. století, a to kvůli hubení škodné zvěře, píše web eCanis. Jezevčík byl používán jako honič, a to především proto, že zvěř neštval tak rychle, ta před ním postupovala pomaleji a lovci ji mohli v klidu ulovit.
zdroj: PesWeb, eCanis, Trini Radio