Gorila v zoo přinesla své dítě, aby se pochlubila mámě s novorozencem na druhé straně skla

Přidat na Seznam.cz

Gorily jsou obrovské a občas i děsivé, nicméně s námi mají hodně společného. Stejně jako lidi, i tato zvířata se chtějí pochlubit, když jim do rodiny přijde nové miminko. Jak sami uvidíte, tato gorilí maminka na nic nečekala a hned své mládě ukazovala návštěvníkům.

I gorily se chtějí chlubit

Vzít děti do zoo, aby se podívaly na zvířátka, je normální. Kdo by ale čekal, že to samé udělá gorila za sklem? Jak ve videu vidíte, poté, co si gorila všimla malého dítěte, utíkala pro své vlastní mládě, aby se s ním pochlubila.

Jak uvádí The Dodo, tento vyjímečný zážitek se odehrál ve Franklin Park Zoo v Bostonu. Právě tam, když se návštěvníci zastavili u gorilího výběhu, spatřili gorilu Kiki ve společnosti jejího vlastního dítěte, sedmiměsíčního gorilího mláděte jménem Pablo. Dalších několik minut žena s dítětem a Kiki s mládětem seděly několik centimetrů od sebe – spojily se jako matky, i přes bariéru mezi nimi.

Gorily jsou jako my

Gorily jsou sice obři, ale projevují chování a emoce podobné lidem, jako je smích a smutek. Ve skutečnosti sdílejí gorily 98,3 % svého genetického kódu s lidmi, což z nich dělá naše nejbližší bratrance po šimpanzích, uvádí web World Wildlife. Pouto mezi samcem a jeho samicemi tvoří základ gorilího společenského života.

zdroj: Instagram, World Wildlife, The Dodo