Hasiči zachraňují psa, který se propadl ledem

Přidat na Seznam.cz

Pádlový člun možná není na vrcholu seznamu plavidel pro záchranu na vodě, ale hasiči z Oklahoma City dokázali, že může fungovat i v případě, že potřebujete zachránit uvízlého psa. Ostatně, tato dovednost by se mohla hodit i u nás.

Pes, který vypadal jako zlatý retrívr, se propadl ledem, uvádí DailyPaws. Video ze záchranné akce ukazuje jednoho z hasičů, který se vydal doprostřed zamrzlého jezera v modrobílém člunu s pádly.

Podle hasičského sboru města Oklahoma byl pádlový člun v době jejich příjezdu již na břehu jezera. Poblíž břehu na zledovatělém jezeře stojí majitel psa, který je vidět, jak drží lano, které bylo ke štěněti připevněno.

Chlupatá zlatá hlava štěněte se vynořuje za pádlem, když se hasič pokouší zvíře vytáhnout na pádlo. Po několika přetaženích se štěně podařilo dostat na člun, a poté zpátky na břeh.

Naštěstí vše dobře dopadlo

Hasiči na břehu pak vytáhli pádlový člun, který sklouzl po ledu. Hasiči uvedli, že pes neměl „žádná zjevná zranění“ kromě toho, že vypadal velice prochladlý. Díky dobře odvedené práci se pes opět shledal se svou rodinou.

Inspirovali jste se?

Zdroj: dailypaws.com, Youtube