Herci, kteří si adoptovali své zvířecí kolegy

Přidat na Seznam.cz

Někteří herci odcházejí z nedávno dokončeného filmu s novým účesem nebo ukradenou rekvizitou. Herec Viggo Mortensen občas odchází s koněm. A rozhodně není jediný. Od zlovlka Sophie Turner po jelena Audrey Hepburne: zde je 6 herců a šťastných zvířecích spoluhráčů, kteří s nimi odešli domů.

Sophie Turner

Náklonnost Sophie Turner ke zvířecímu vlkovi Sansy Stark ve Hře o trůny nebyla jen herecká. „Když jsem vyrůstala, vždycky jsem si přála psa, ale moji rodiče ho nikdy nechtěli,“ uvedl její slova web MentalFloss. „Na natáčení jsem si tak trochu zamilovala vlka mé postavy, který se jmenoval Lady.“ Když vlkovo účinkování v seriálu skončilo, a Zunni, která ji hrála, potřebovala navždy domov, herečka Sophie Turner se přihlásila.

Viggo Mortensen

Viggo Mortensen si vytvořil úzké pouto se dvěma hlavními koňmi, kteří v trilogii Pán prstenů nesli Aragorna různými částmi Středozemě: Eurayus, hnědák, který hrál Brega, a kaštanově zbarvený Kenny, který hrál Hasufela. Vzal si je s sebou domů a koupil také bílého koně, na kterém jela Arwen ve Společenstvu prstenu. „Člověk, který ten velkolepý kousek na koni dělal, byla kaskadérka, se kterou jsem se nakonec spřátelil. Věděl jsem, jak moc se jí ten kůň líbí, tak jsem jí ho koupil,“ řekl Mortensen.

Audrey Hepburn

Při natáčení filmu Zelené království z roku 1959 se Audrey Hepburn stala de facto matkou několikatýdenní srnky Pippin (nebo Ip, jak jí herečka říkala), která se ve filmu také objevila. „Zamilovala jsem se do ní,“ řekla v novinovém rozhovoru. „Doma má na starosti dům a zahradu. Krmím ji kojeneckou lahví. Ip ještě nemá žádné zuby, ale ráda všechno okusuje.“

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor si také mohla vybrat, na jakém koni pojede ve filmu O Velkou cenu z roku 1944. Vybrala si koně, na kterém často jezdila ve svém venkovském klubu: poněkud vysokého plnokrevníka jménem Král Charles. Po skončení natáčení ho studio darovalo herečce, tehdy sotva teenagerce, jako dárek.

Chris Evans

Jakmile Chris Evans dorazil do psího útulku na natáčení scény pro film Velký dar z roku 2017, měl na mysli jednu otázku: „Jsou to herci, nebo skuteční psi, kteří jsou určeni k adopci?“ Když Evans zjistil, že jsou všichni k adopci, prošel se po okolí a našel jednoho, který „tam nepatří“, jak sám řekl. Podle Evanse je pes, který dostal jméno Dodger, hodný pejsek, který miluje děti a může s ním spát v Evansově posteli. „Spí na mém polštáři, budíme se tváří v tvář,“ řekl.

Robert Redford

Šest měsíců trvalo vedoucímu zvířat, než našel ideální vycházející hvězdu pro roli Rising Star, koně, na kterém jezdila postava Sonnyho Steela, kterého hrál Roberta Redford ve filmu Elektrický jezdec (1979). Pětiletý plnokrevník jménem Let’s Merge dostal roli a Redford si ho nakonec velmi oblíbil. Nejenže ve filmu sám jezdil, ale po skončení filmu si koně také koupil.

Zdroj: mentalfloss.com