Hladovějící pes, který byl několik dní přivázán ke stromu, se konečně zotavuje

Přidat na Seznam.cz

Když byl pes jménem Hal zachráněn, byl tak vyhublý, že byste ho sotva poznali. Nyní tento hladovějící pes, kterého někdo nechal přivázaného u stromu, konečně našel i rodinu.

Chodící kostra nebo pes?

Když Hal v dubnu dorazil do organizace Main Line Animal Rescue, vypadal podle slov záchranářů jako „chodící kostra“. Na každé jeho žebro se dalo ukázat. Měl propadlou velkou hlavu a byl pokrytý boláky po tom, co strávil několik dní hladem přivázaný ke stromu ve Filadelfii, píše web DailyPaws.

A přesto byl nějak nadšený, že viděl lidi,“ říká veterinářka Alicia Royer. „Snažil se vrtět zraněným ocasem a rozdávat pusinky. Není tedy divu, že byl Hal adoptován hned, jakmile byl o uplynulém víkendu způsobilý.“

Hal byl v hrozném stavu

Hal dorazil do Main Line 28. dubna poté, co byl poprvé ošetřen na pensylvánské klinice. Na Velikonoce ráno ho našel člověk ve Filadelfii přivázaného ke stromu a tým strážců zákona ho ze stromu osvobodil. Tamní zaměstnanci se o něj rychle postarali, aby ho stabilizovali, vyčistili mu rány a dali mu najíst. Hal byl tak vyhublý, že ztratil téměř všechen tuk a svalovinu.

@officialmlar

“You’re gonna see me rise.” – Hal ❤️#adoptdontshop #survivor #pspca #saveeverybuddy

♬ Rise – Calum Scott

Hal našel domov

Hal, o kterém si Royer myslí, že je mu asi 3-5 let, zahájil přísný program přikrmování, aby mohl znovu nabrat váhu, zatímco jeho věčně veselá povaha mu nadále dobře sloužila. Lidem na klinice se nepodařilo zachránit jeho ocas, protože rozsáhlé zranění odhalilo kost, takže mu ho museli amputovat. Když se však Hal po operaci probral, kroutil malým ohonem, který mu zůstal.

Z Hala se nyní stal veselý pes, který byl nadšený, když viděl jiná štěňata a užívá si svůj malý bazének. Hned, když se pes zotavil, se ho ujala žena, která sledovala jeho příběh od začátku. Konečně se na něj tak usmálo štěstí.

Zdroj: dailypaws.com, TikTok