Hroch dává jasně najevo, že lvi nejsou u jeho řeky vítáni

Přidat na Seznam.cz

Po zhlédnutí dnešního videa nebudete mít pochyb o tom, jaký respekt mají lvi z hrochů. Navzdory tomu, že jsou údajně vrcholovými predátory ve svém ekosystému, se tito lvi rozhodnou ustoupit, když vidí hrocha vystupovat z vody. Zjevně se naučili, že hroši nemají trpělivost s nikým, kdo jim narušuje jejich část řeky. Hroch dává jasně najevo, že lvi nejsou u jeho řeky vítáni.

Kde hroši obvykle žijí?

Hroši jsou původním druhem subsaharské Afriky. Najdete je v mnoha afrických zemích včetně Angoly, Namibie, Nigérie a Zimbabwe. Vyskytují se především v ústích řek a v jejich nízkých úsecích. Hroši se vyskytují dokonce i v deštných pralesích, ale pouze v blízkosti velkých řek. Většinu času tráví v blízkosti vodních biotopů, ale v období dešťů je lze spatřit, jak se toulají i dále.

Jak se hroši obvykle chovají?

Hroši tráví většinu dne ponoření v hluboké vodě. Spatřit je můžete jen díky tomu, že jejich oči a nozdry jsou těsně nad hladinou. Občas je najdete vyhřívat se na písečných plážích, ale vždy jsou blízko vody. V noci vylézají z vody, aby se pásly, a to až pět hodin v kuse. Na tak těžkopádně vypadajícího tvora jsou hroši překvapivě mrštní a agresivní. Zejména samci jsou velmi konfrontační vůči ostatním samcům a zvířatům jiných druhů. Hroší samci jsou extrémně teritoriální a napadají vše, co zasahuje do jejich kousku řeky a to včetně hroších mláďat. Obrana jejich teritoria souvisí spíše s právem na páření než s právem na potravu.

Zdroj: AZAnimals