Jak pečovat o kočičí inkontinenci a ulevit své kočičce? Máme pro vás pár rad

Přidat na Seznam.cz

Kočičí inkontinence může být pro rodiče domácích mazlíčků znepokojivým a nepříjemným utrpením, ale určitě z toho neobviňujte svou nebohou trpící kočičku, která opravdu nemůže ovlivnit, co se děje.

Co je kočičí inkontinence?

Příznaky kočičí inkontinence jsou jednoduché. Únik moči a ztráta kontroly nad stolicí, píše web DailyPaws.

Klíčovým ukazatelem je, že si vaše kočka nedokáže pomoci. Když vaše kočka vědomě čůrá nebo kaká mimo záchodovou mísu, nutně neznamená, že je inkontinentní. Vaše kočka však může mít stále nějaký problém s tím, že chodí na záchod mimo záchodovou mísu. Může se potýkat s onemocněním ledvin, zánětem močových cest nebo cukrovkou. Nebo to může znamenat problém s chováním jako je například úzkost z odloučení.

Péče o inkontinentní kočku a její léčba

Chcete-li pomoci kočce, která má problémy s tím, aby sama chodila na záchod, můžete ji naučit expresi močového měchýře nebo tlustého střeva. Měli byste se poradit s veterinárním lékařem vaší kočky, abyste se dozvěděli, jak na to.
Neexistuje žádný lék, který by inkontinenci vyléčil, ale existují léky, doplňky stravy a krmivo, které mohou stolici zpevnit nebo změkčit. Léčba inkontinence může pomoci jen do určité míry, takže je na vás, aby se vaše kočka doma cítila co nejpohodlněji.

Vytvořte kočce pohodlný domov

Můžete začít tím, že do svého domova přidáte více stelivových boxů, aby vaše kočka měla více příležitostí chodit na vhodné místo. Budete si také muset zvyknout na pravidelné koupání kočky.
Pak už jde jen o to, aby se váš domov snadno uklízel, když vaše kočka nedobrovolně odejde na záchod. To znamená mít k dispozici další pratelné kočičí pelíšky a deky. Umístěte pratelné deky nebo podložky na kočičí moč na nábytek nebo okenní parapety. Ty však mohou udělat jen tolik. Pokud chcete opravdu zajistit, aby křeslo nebo pohovka přežily, přemístěte je do místnosti, kam kočka nemá přístup.
K vyčištění mnoha močových nehod postačí standardní roztok půl octa a půl vody, jinak se při úklidu po kočce ujistěte, že používáte čisticí prostředek vhodný pro kočky. Inkontinence je jistě problém, ale v některých případech se vaše kočka bude moci stále pohybovat a hrát si jako normálně, takže jí pomozte žít co nejlépe.

Zdroj: dailypaws.com