Aligátor jménem Wally si klidně zaplave s dětmi

Přidat na Seznam.cz

Na internetu je nespočet videí, na kterých se aligátoři ohánějí svými obrovskými čelistmi. Jednou za čas se ale objeví i taková roztomilost jako je Wally, super přátelský aligátor, který prostě odmítá kohokoli kousnout. Naopak se zdá, že miluje lidskou společnost.

Aligátoři jako domácí mazlíčci?

Jakkoli to může znít úžasně, tento milující plaz poskytuje svému majiteli emocionální podporu a má obrovské množství příznivců na sociálních sítích, informuje A-Z-Animals. Aligátoři nejsou obecně považováni za skvělé domácí mazlíčky. Patří do řádu Crocodilia, kam patří také krokodýli a kajman černý. Mohou se dožít více než 60 let, dorůstají přes 5 metrů a mají velmi ostré zuby.

Vlastnit aligátora je nelegální a v průběhu let byli v USA zodpovědní za četné útoky na lidi, včetně několika smrtelných. Mají velmi silné čelisti s mohutným skusem a svalnatý ocas, který vás může převrátit. Obvykle se také agresivně brání a útočí, aby se ochránili. Pokud uvažujete o tom, že se aligátora ujmete, potřebujete hodně času a odborné znalosti. Musíte jim také zajistit správné prostředí. Potřebují velkou vodní plochu, kmeny, živé rostliny, tekoucí vodu a správnou stravu. Většina odborníků se shoduje na tom, že pokud se chcete o aligátorech dozvědět více, raději pracujte jako dobrovolník v místní zoologické zahradě nebo v záchranném centru pro plazy, než abyste si pořídili vlastního.

How to Bay County Library US Netflix in the UK on iPad, iPhone & Mac

Wally je výjimečný aligátor

Wally není průměrný aligátor. Jeho majitel Joseph Henney popsal, jak se poprvé setkali. Tomuto aligátorovi je nyní sedm let a měří 156 centimetrů. Seznámili se v roce 2015, kdy byl Joseph požádán, aby se ujal několika aligátorů, kteří byli nalezeni v rybníku na Floridě. Jeho koníčkem byla péče o plazy a posledních 30 let pomáhal s jejich přemisťováním. S tehdy čtrnáctiměsíčním Wallym se sblížil a rozhodl se, že si ho nechá. Všiml si také, že se ho Wally nikdy nepokusil kousnout a nejedl živé krysy. Navíc dával přednost sýrovému popcornu!

Brzy začal Wally chodit za Joem po celém domě a zdálo se, že se mu líbí, když ho chová. Když Joea v roce 2017 postihla řada smutných událostí, Wally se ho snažil rozveselit.

Proměnil se v aligátora, který ho citově podporuje, a začal navštěvovat plavecké večírky, školy a letní tábory.

Zdroj: a-z-animals.com, Instagram