Medvědí máma a její dvě mláďata si jdou uprostřed dne zaplavat

Přidat na Seznam.cz

Rodina černých medvědů dokázala, že nejen lidé se rádi ochlazují ve vodě. Spokojeně dováděla vedle plavců v kalifornském jezeře. Jednoho dne dosáhla teplota spalujících 30 °C a vzhledem k tomu, že medvědi mají kožich, je snadné pochopit, proč se medvědí rodinka rozhodla pro koupel, uvádí portál Popular.

Žena, která v době neobvyklé události navštívila Pope Beach, zachytila na kameru obrovskou medvědí matku a její tři děti. Na video se podívejte níže:

Medvědice byla trochu nepřátelská, chránila mláďata před zlatým retrívrem. Během střetu naštěstí nebyl zraněn ani pes, ani mláďata, a matka dále plánovala piknik pro svou rodinu tím, že ukradla sendvičové maso a chladicí box některým lidem a přesunula je do lesa. Po obědě se rodina vrátila k vodě, kde byla mláďata spatřena, jak plavou v jezeře, zatímco je šokovaní přihlížející pozorovali zpovzdálí.

Všichni byli trochu překvapeni. Rodina medvědů černých byla pozorovaná na Pope Beach pouze jednou. Z 25 000 až 35 000 medvědů černých, kteří se vyskytují v Kalifornii, bylo obyvateli jezera Tahoe zpozorováno pouze dalších pár medvědů.

Přestože medvědí matka během své návštěvy Pope Beach nikomu neublížila, policie všechny varovala, že zvířata mohou být „velmi nebezpečná“. „Nekrmte je, nelákejte je, neprovokujte je a samozřejmě v takovém prostředí… se k nim nepřibližujte… Respektujte jejich prostor!“

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com