Jak uspořádat štěněcí piknik pro své čtyřnohé kamarády? Máme pro vás několik skvělých tipů

Přidat na Seznam.cz

Prokažte svým chlupatým kamarádům lásku štěněcím piknikem s domácími pamlsky a spoustou času na hraní! Stačí trocha příprav a můžete uspořádat hostinu pro svého oblíbeného pejska a jeho kamarády, která jim poskytne spoustu zábavy.

Pokud není nikde u vás psí park, který byste měli rádi, zjistěte si, kde jsou místa s volně dostupným pobíháním psů. Bohužel jich už v centru Prahy a velkých měst moc není, ale najdou se. Anebo vyjeďte někam za město, kde vás nikdo nebude rušit. A pokud máte zahradu doma, pak máte vyhráno.

Rozešlete pozvánky

Pozvěte své přátele, sousedy a kamarády z psího parku, jen se ujistěte, že všichni domácí mazlíčci mají aktuální očkování, píše web DailyPaws. Udržujte akci v malém počtu, protože shromáždění více psů by mohlo být spíše hektické. Připomeňte také majitelům psů, že mají dávat pozor na případné hádky mezi štěňaty. Hledáte rozkošné pozvánky pro tlapky? Na Etsy najdete spoustu kreativních možností, nebo si je prostě pořiďte digitálně!

Přispějte na psy

Piknik pro dobrou věc! Požádejte všechny hosty, aby přinesli dary pro místní zvířecí útulek nebo záchrannou stanici a po příchodu je vhodili do sběrné schránky. Většina webových stránek zvířecích útulků uvádí seznam užitečných dárcovských předmětů, ale neotevřené krmivo pro domácí zvířata, ručníky a přikrývky, papírové ručníky a psí hračky jsou vždy vítány.

Vytvořte koberec „Otřete si tlapky“

  • Chcete-li vytvořit podložku pro stříkající štěňata, zde je návod, jak postupovat:
  • Na venkovní koberec položte šablony s písmeny. První písmeno přilepte na koberec malířskou páskou a pak na koberec naneste barvu štětcem.
  • Postup opakujte se zbývajícími písmeny, pak šablony odstraňte a nechte barvu zaschnout podle pokynů výrobce.
  • Podle potřeby písmena upravte a nechte zaschnout.

Bazén pro psy

Ano, žádný štěněcí piknik by nebyl úplný bez bazénu! Mělké napajedlo jim poskytne pohodlí a místo, kde mohou dovádět podle libosti, jen se ujistěte, že máte po ruce spoustu ručníků na osušení. A ať už jste na zahradě nebo na místním veřejném místě vhodném pro psy, ujistěte se, že piknikové aktivity probíhají ve stínu.

Nezapomeňte na fotobudku

Ať už budete fotit a posílat fotky, nebo si budete dělat památky pomocí šikovného fotoaparátu s okamžitým tiskem, bude to oblíbené místo po celou dobu akce. Levná pytlovina tvoří neutrální pozadí fotobudky, ideální pro předvádění chlupatých přátel. Vytvořte jednoduchou vitrínu z ozdobných lišt vyříznutých a slepených do čtverce, pak se posaďte, zůstaňte stát a usmívejte se! Košík rekvizit připravených k focení je ideální pro glamour snímky zvířat a jejich majitelů nebo vyzkoušejte ručně psané vzkazy připevněné na dřevěných malířských tyčinkách, šátcích, čepicích a slunečních brýlích.

Nabídněte spoustu hraček

Vašemu psíkovi jistě nebude vadit, když se s vámi podělí o některé ze svých oblíbených venkovních hraček. Od přetahovadel a frisbee až po nekonečnou zásobu tenisových míčků, bude spousta dovádění, až si vaše štěně a jeho kamarádi spraví chuť.

Čas na pamlsky!

Žádný piknik pro štěňata se neobejde bez lahodných pochoutek. V centru pozornosti na bufetu pro psy jsou zdravé dobroty, na kterých si pochutnáte a které jsou vyrobeny z těch nejlepších ingrediencí. Mnohé z nich si můžete snadno připravit dopředu a v den akce je zabalit do piknikového koše a chladicího boxu. Stejně jako na každý výlet do přírody si s sebou vezměte hodně vody.

Zdroj: dailypaws.com