Pes nezoufal a tvrdošíjně táhl těžký balík až na samotný práh dveří

Přidat na Seznam.cz

Tento pes se zdá být zcela obyčejný a v ulicích Bangkoku je podobných psů spousta! Místní jim s úsměvem říkají „dvorky“, protože hojně obývají všechny městské dvorky. Nikdo si však nedokázal představit, že jeden z těchto kříženců jménem Pugh se díky své vynikající inteligenci stane nejznámějším a nejoblíbenějším psem v Thajsku, uvádí portál Animals.

V den, kdy se to stalo, se Pugh bez zvláštního účelu potuloval po Bangkoku. Jeho cesta vedla přes jednu z městských skládek. Jako každý pes i Pugh milovat skládky a neopomněl tam zavítat. Pak jeho pozornost upoutaly podivné a neobvyklé zvuky z nedalekého odpadkového koše. Když se začal zajímat, vylezl tam a uviděl tam nějaký balíček.

Z něj se ozvalo žalostné a tiché skřípění. Pugh uchopil balíček svými zuby, i přesto, jak byl těžký, odtáhl ho k nejbližšímu dvorku. Zastavil se před lidmi, položil záhadný nález na podlahu a začal hlasitě štěkat, čímž upoutal pozornost obyvatel.

Na srdceryvné volání psa vyšla jedna z obyvatelek domu na ulici. Nejdřív se chtěla psa zbavit, ale viděla, 0že z balíčku se ozývá nářek a skřípění. Žena usoudila, že uvnitř jsou malá koťátka, která někdo hodil do koše, jenže to nebyla koťátka. Bylo to něco, co nikdo nečekal.

Uvnitř bylo skoro mrtvé, úplně modré lidské dítě. Sotva mohlo dýchat! Žena šla okamžitě volat policii a záchranku, a pes mezitím dohlížel na dítě. Dítě se nakonec podařilo zachránit, ale nebýt statečného Pugha, bylo by mrtvé.

Zdroj: cute-stories.com, YouTube