Jakou kočku si pořídit do bytu?

Přidat na Seznam.cz

Některá plemena koček mají obecně lehčí a přizpůsobivější povahu, co se týče bydlení v bytě. Kočky s nízkou až střední hladinou energie mají tendenci být v malých obytných prostorech šťastné. Níže najdete deset plemen koček, která jsou vhodná do bytu.

Kočky vhodné do bytu

Pro bydlení v bytě hledejte kočičí plemeno, které je obecně klidné a přátelské, ale není příliš náročné na pozornost. Vyhněte se vysoce inteligentním kočičím plemenům, protože malý prostor jim nemusí poskytnout dostatečnou duševní stimulaci, aby se cítili naplněné. V důsledku toho se mohou začít zapojovat do destruktivního chování. 

1. Americká krátkosrstá kočka

Americká krátkosrstá kočka, rodokmenová verze domácí krátkosrsté kočky, je pohodová kočka, která ráda tráví čas se svými lidmi. Těmto kočkám se dobře daří v bytech, pokud jste dostatečně doma, abyste uspokojili jejich sociální potřeby. Ale umí se také dobře zabavit hračkami.

2. Birma

Sladká a jemná birma je milující kočka, která nevyžaduje mnoho místa. Tyto klidné kočky chtějí být všude tam, kde jsou jejich oblíbení lidé, takže velikost jejich domova není problém. Mají hravou stránku a zvláště pak si rády hrají s ostatními domácími mazlíčky. 

3. Britská krátkosrstá kočka

Britská krátkosrstá kočka je extrémně přizpůsobivá kočka, která bude ráda trávit čas i v bytě. Tyto tiché, uvolněné kočky obvykle dávají přednost lenošení před závoděním kolem svých domovů. Ale mohou mít návaly energie a milují interaktivní hry. 

4. Barmská kočka

Barmánci jsou typicky milí a mazliví. Tyto společenské kočky preferují neustálou společnost svých lidí nebo jiných mazlíčků, aby nezůstaly osamělé. Jsou také docela atletičtí a potřebují kočičí stromy a další místa, kde mohou skákat a prolézat. Ale pokud mají soustavnou pozornost, na velikosti jejich domova nezáleží.

5. Exotická kočka

Exoti jsou v podstatě krátkosrstou verzí perské kočky. Stejně jako jejich dlouhosrsté sestřenice jsou tyto kočky klidné a přítulné, dávají přednost teplému klínu nebo plyšovému polštáři před intenzivní aktivitou. 

6. Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka je známá jako „něžný obr“ pro svou pohodovou, přátelskou povahu. Tyto velké kočky milují socializaci se svými lidmi, ale obvykle nevyžadují pozornost. Dobře se zabaví, pokud mají nějaké hračky a okno, z něhož se mohou dívat ven. Často jsou také ochotni chodit venku na vodítku.

7. Perská kočka

Perské kočky chápou hodnotu odpočinku a relaxace. Tyto něžné a klidné kočky se rády vrhnou na jakýkoli dostupný měkký povrch, zejména na klín. Nejsou příliš nadšení do šplhání a skákání, takže jsou ideální pro malé domácnosti. A i když si užívají společnost svých oblíbených lidí, obvykle také dobře tráví nějaký čas sami.

8. Ragdoll

Ragdoll je nejlepší kočka pro hřejivý klín. Toto plemeno koček má obecně střední úroveň energie a je vysoce přizpůsobivé mnoha různým životním situacím. Jsou i hraví, i když jejich oblíbenou činností je sledování lidí po domě.

9. Ruská modrá kočka

Ruská modrá má tendenci být milující, ale ne přilnavá, spokojená s tím, že stráví část dne o samotě odpočinkem na slunném místě. Tyto kočky nepotřebují mnoho prostoru, protože jsou obecně tiché a rezervované na střední hladinu energie. Baví je hrát si s hračkami pro kočky, ale často je najdete posazené někde vysoko, jak pozorují dění okolo sebe.

10. Skotská klapouchá kočka

Přátelská a klidná skotská klapouchá kočka se dokáže přizpůsobit mnoha různým životním situacím, včetně bytů. Tyto tiché kočky se rády zabývají tím, co jejich lidé dělají, a jednou z jejich oblíbených činností je aportování.

Zdroj: The Spruce Pets