Jaký bude mít souboj kočky domácí a orla bělohlavého vítěze?

Přidat na Seznam.cz

Když si představíte souboj orla s kočkou, nejspíš si představíte kočku, která leží na dvoře a obrovský pták ji odnese pryč, jako to vídáte v kreslených filmech. Pojďme se podívat na to, co se v tomto videu stane.

Běž odsud pryč!

Kočka na následujícím videu si užívá chvíle venku a upravuje se, což není nic neobvyklého. Po dvoře se ale pomalu přechází orel bělohlavý a ke kočce ani nepřiblíží, informuje A-Z-Animals. Úhel kamery se ale otočí a ukáže tvář ptáka, kterému prozatím říkejme mu Tom. Tomův výraz se zdá být rozzlobený, když křičí. Opeřenec chvíli zírá a otáčí hlavou na všechny strany, než si ho všimne kočka.

Ta se k ptákovi pomalu začne přibližovat, i přesto, že je vzhledem k velikosti orel pro tuto kočku nepravděpodobným cílem její kořistnické touhy.

Boj! Boj! Boj!

Orel si poté kočky také všimne a přiblíží se k ní. Kočka se pak pokusí na orla zaútočit, ale rychle si to rozmyslí, když Tom roztáhne křídla a prudce s nimi zamává. Kočka rychle hledá úkryt pod schody, ale orel ji už nenásleduje.

Zatímco kočka zůstává v úkrytu, orel si prohlíží pozemek. Možná, že Tom je pták, který si jen potřebuje najít dobré místo, kde by si mohl zdřímnout.

Zdroj: a-z-animals, Youtube